מעגל השנה בגן הילדים

חזרה לראש הדף

ימים מיוחדים בלוח השנה

פותחים שנת לימודים
(1.9)

פתיחת שנת הלימודים מלווה ברגשות מעורבים של שמחה והתרגשות יחד עם חששות ודאגות. כל הגננות, חדשות כותיקות, חולקות תחושות דומות של התרוממות רוח לקראת העשייה החינוכית המתחדשת, אך בה בעת תהיות לגבי העתיד וצפונותיו: מי יהיו ילדי הגן ובני משפחותיהם? מה תהיינה הדרכים להובלת תהליך חינוכי איכותי?

שבוע עליות
(29.10-3.11)

מדינת ישראל נבנתה בידי עולים שהגיעו ארצה טרם הקמתה ולאחר שהייתה למדינה. מפעל העלייה הוביל לבניית חברה ישראלית מגוונת ורבת תרבויות, והוא מהמאפיינים המייחדים את עם ישראל ואת מדינת ישראל.

יום הסובלנות הבין-לאומי
(16.11)

יום 16.11 נקבע בידי האו"ם ליום הסובלנות הבין-לאומי. ביום זה מדגישים את חשיבותה של הסובלנות כלפי האחר, השונה מאיתנו.

יום השפה העברית
(כ"א בטבת)

ממשלת ישראל קבעה את יום כ"א בטבת, יום הולדתו של מחיה השפה העברית אליעזר בן-יהודה, ליום השפה העברית שיצוין בכל שנה. יום זה נועד לקדם ולחזק את מעמדה של השפה העברית בארץ ובעולם.

שבוע החלל הישראלי
(28.1-1.2.24)

שבוע החלל הישראלי מתקיים ביוזמת סוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. מטרתו של שבוע זה להגביר את הקשר וההזדהות של הקהל הרחב לתחום החלל ולהרחיב את העניין והסקרנות של צעירים בפעילות החלל בישראל.

שבוע גלישה בטוחה
(4-8.2.24)

לרגל השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת "מתחברים על בטוח" ריכזנו מסמכי מדיניות, כללי התנהגות, ידע פדגוגי והמלצות לקידום גלישה בטוחה ברשת של ילדי הגנים.

יום המדע הישראלי בגן הילדים
(14.3)

יום המדע הישראלי מצוין בתאריך 14 במרץ, יום הולדתו של אלברט איינשטיין, הפיזיקאי מגלה תורת היחסות.
יום זה מצוין ברחבי העולם גם כיום ה-פאי 3.14 π

לקראת חופשת אביב בחברה הערבית, نحو عطلة الربيع ومخيّم الربيع
(1.4)

تتجدّد الحياة في الطبيعة مع بداية فصل الربيع، فتزداد رغبة الأطفال في الانطلاق نحو الحدائق والبساتين والشمس الدافئة. كما تُعتبَر العطل والإجازات وأوقات الفراغ ضرورةً ملحّةً لتجديد الطاقات والترويح عن النفس وكسر الروتين.

סיום ופרידה

מבחר פעילויות לפרידה מגן הילדים ולפנאי בחופש הגדול

לקראת הקיץ

מבחר חומרי הוראה לקראת הקיץ

יום בעלי חיים במערכת החינוך, (19.5, י"א אייר)

רגישות כלפי בעלי החיים בקרב ילדים ובני נוער מעודדת אכפתיות, מעורבות, אחריות וסובלנות ומפתחת בקרבם אמפתיה וכבוד לזולת ולסביבה. יום בעלי חיים מאפשר לנהל שיח אודות בעלי החיים, רווחתם והאחריות שלנו כלפיהם.


חזרה לראש הדף

ימים ירוקים בגן הילדים

יום ההליכה העולמי
(27.10)

יום ההליכה העולמי יתקיים בתאריך י"ב בחשוון תשפ"ד, 27 באוקטובר 2023. במסגרת מיזם זה מתקיימות פעילויות שונות בנושא במוסדות החינוך, שמטרתן עידוד הפעילות הגופנית וקידום אורח חיים בריא.

היום הבין-לאומי ללא קניות
(17.11)

היום הבין-לאומי ללא קניות הוא הזדמנות לבחון מחדש את תרבות הצריכה שלנו. נוכל לחשוב עם הילדים יחד כיצד לקדם ערכים כגון תיקון ושמירה על הקיים ובחירה בדרך חיים של קיימות והתנהלות לפיה.

ספירת ציפורי הבר
(15.1-31.1)

מיזם ספירת ציפורי בר בחצר בשיתוף הציבור מתקיים אחת לשנה בישראל.

ט"ו בשבט

מקור החג: ראש השנה לאילנות ט"ו בשבט מבשר התחלה של שנה חדשה לפירות האילן. ראש השנה לאילנות נקבע בשבט, חודש שבו העצים מחדשים את פריחתם ואת הבשלת פירותיהם. ט"ו בשבט הוא היום הקובע את סיומה של שנה אחת ואת תחילתה של שנה אחרת.

יום השמירה על חיות הבר
(3.3)

ביום חיות הבר הבין-לאומי מגבירים מודעות למען השמירה על חיות הבר בארץ ובעולם. רצוי לשוחח עם הילדים על הדרכים לשמירת חיות הבר בסביבה הקרובה.

יום היערות הבין-לאומי
(21.3)

יום היערות הבין-לאומי מקדם ערכים כמו שמירה וטיפוח של יערות, עצים ושטחים ירוקים ומעלה מודעות לחינוך במרחבי הטבע מתוך תפיסה כי שהיית הילדים בטבע תורמת רבות להתפתחות קוגניטיבית, חברתית ורגשית.

יום המים הבין-לאומי
(22.3)

יום המים הבין-לאומי מצוין מדי שנה ב-22 במרץ. ציון יום המים נועד להעלות את המודעות בעולם לחשיבות משאב המים לאנושות. מומלץ לנהל שיח על חשיבות המים, לקדם פעילויות חקר ויוזמות בנושא שמירת המים.

היום הבין-לאומי לאיכות הסביבה
(5.6)

יום איכות הסביבה העולמי מצוין בכל שנה ב-5 ביוני בידי המדינות החברות באו"ם. מטרת היום להגביר את המודעות לאיכות הסביבה, לקדם שינוי עמדות בנושאים של איכות הסביבה ולהגביר שיתוף פעולה בין המדינות למען עתיד משגשג ובטוח בכדור הארץ.
חשוב להשקיע בפיתוח דרכים לקידום איכות הסביבה, גורם חשוב לשלומות של הילדים ושל החברה כולה.