דלג אל

הצהרת נגישות

תוכניות ייחודיות

תוכניות ייחודיות

תוכנית לימודים ייחודית היא תוכנית לבגרות שבית ספר יוזם ומפתח בעצמו או בשיתוף עם גורם חיצוני. חיזוק האוטונומיה הפדגוגית בבתי הספר הוא אחד מהיעדים של מערכת החינוך כיום. כתיבה והפעלה של תוכנית לימודית ייחודית הן דרכים אפשריות למימוש ולהעצמה של אוטונומיה פדגוגית בבית הספר. תוכנית לימודים ייחודית מאפשרת למורים בחטיבה העליונה לפתח וללמד תוכנית לימודים בתחום לימודי שאותו הם מעוניינים לפתח בבית הספר ולבחון את תלמידיהם בבחינת בגרות שנכתבת ונבדקת על-ידיהם. על התוכנית להתבסס על תוכן ייחודי או על דרכי הוראה-למידה-הערכה ייחודיות (כלמידה חוץ-כיתתית, הוראה בקבוצות, הערכה בתלקיט) או על שילוב של שניהם.

ד"ר זאב אליצור,
האחראי על היחידה לתוכניות ייחודיות

האם יש נושא שתמיד רצית ללמד אבל הוא איננו נמצא בתוכניות הלימודים הקיימות? האם רצית לפתח דרכי למידה והערכה ייחודיות אבל לא הייתה לך המסגרת המתאימה? האם רצית להציע לתלמידים שלך מגמה ש"תצבע" את בית הספר באופי ייחודי?

אם התשובה לאחת או יותר מהשאלות הללו היא – כן, כדאי לך לבדוק אפשרות לפתח תוכנית ייחודית.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.