דלג אל

הצהרת נגישות

האליפות המקוונת - Skillz

חזרה
חזרה לראש הדף

למידה חווייתית ב Skillz - אליפות הסייבר חוזרת!

למידה חווייתית ב Skillz - אליפות הסייבר חוזרת!

מערכת אליפות Skillz מציעה לתלמידים לחוות עולמות של רובוטיקה, מדעי המחשב, טכנולוגיה ומתמטיקה בדרך מהנה ומשחקית. אנו מציעים מגוון פעילויות שפותחו במסגרת Skillz. ניתן לצפות בכל הפעילויות במגרש המשחקים בפורטל Skillz

אליפות Skillz שמחה להודיע על פתיחת עונת התחרויות תשפ"ב 2022, בתכנות, מתמטיקה, רחפנים ומוזיקה. מטרתה של האליפות היא חשיפת התלמידים לתכנים מתמטיים, מדעיים וטכנולוגיים, בדרך חווייתית ומאתגרת ותוך העלאת המוטיבציה והרצון של התלמידים ללמוד מתמטיקה ומקצועות טכנולוגיים.

התלמידים יכולים להיכנס לתחרות דרך עולם המפלצות או דרך אתר Skillz. בתחרויות לבתי ספר יסודיים ולחטיבות הביניים אין צורך בידע קודם!

התלמידים יוכלו לצבור מטבעות Z, להתקדם במפת המשחקים ובאתגרים ובהתאם לשדרג את המפלצות. מחנכים יוכלו לצפות בהישגי תלמידי כיתתם, מנהל ורכזי התחרות יוכלו לצפות בנתוני כלל תלמידי בית הספר.

ניתן להתרשם מאירוע הגמר של אליפות הסייבר תשע"ט:

אילו תחרויות יתקיימו השנה?

תחרויות לבתי ספר יסודיים

 • תחרות חשיבה מחשובית ורובוטיקה הכוללת שלושה אתגרים בסביבת הלימוד סקראצ או אדיובוט. התחרות מבוססת על Scratch ומיועדת לתלמידי כיתות ד' – ו'. – התחרות בעיצומה (דצמבר 2021 – פברואר 2022)
 • אליפות התכנות מתנהלת בצורת משחקים חווייתיים ומאתגרים, המפתחים חשיבה חישובית ומושתתת על הסביבות: פלתורה ואקסליום. התחרות מיועדת לתלמידי א' – ו'.
 • אליפות המתמטיקה מתנהלת בצורת משחקים המותאמים לתכ"ל במתמטיקה ומושתתת על סביבת מטיפיק. התחרות מיועדת לתלמידי א' – ו'.

תחרויות לחטיבות ביניים

 • אליפות חדר בריחה מתמטי בשיתוף קרן טראמפ. התחרות בהובלת הפיקוח על הוראת המתמטיקה בעל-יסודי ותנוהל במתכונת תחרות אישית, בית ספרית, מחוזית וארצית. מיועדת לתלמידי כיתות ט', י'.
 • אליפות תכנות ומוזיקה שהינה תחרות חדשנית המתמקדת ביצירת מוזיקה אלקטרונית באמצעות תכנות בפייתון. התחרות מושתתת על סביבת 'EarSketch' אשר פותחה בג'ורג'יה-טק ותורגמה לעברית ולערבית לצורך התחרות. התחרות תנוהל במתכונת תחרות בית ספרית בשיתוף מפמ"ר מוזיקה.

תחרויות לבתי ספר תיכוניים

 • אליפות התכנות המבוססת על פיתוח ייחודי של משרד החינוך. האליפות מתנהלת בצורת משחק תכנות חווייתי ומאתגר המתרגל, מעמיק ומפתח את יכולות התכנות של המשתתפים בו. האליפות מיועדת לכל תלמידי כיתות י'-יב' בעלי ידע מוקדם בתכנות.
 • אליפות המייקרים (באמצעות רחפנים) שמה דגש על פיתוח טכנולוגי מתקדם המשלב עבודת צוות וחשיבת עמיתים . האליפות המתבססת על קול קורא 14247 במרכב"ה.
 • אליפות חדר בריחה מתמטי בשיתוף קרן טראמפ. התחרות בהובלת הפיקוח על הוראת המתמטיקה בעל-יסודי ותנוהל במתכונת תחרות אישית, בית ספרית, מחוזית וארצית. מיועדת לתלמידי כיתות ט', י'.
 • לפרטים נוספים כנסו לאתר Skillz.
 • הרישום לתחרויות יתבצע באתר Skillz על ידי עובד הוראה בבית הספר, באמצעות הזדהות אחידה של משרד החינוך.
חזרה לראש הדף

מגרש המשחקים פתוח עבורכם

מגרש המשחקים פתוח עבורכם

סביבות הלמידה מרחוק במגרש המשחקים פתוחות בחינם לכלל תלמידי ישראל וכמובן גם לכם המורים. כל שצריך אלו פרטי ההזדהות האישית במשרד החינוך. כלל התחרויות, סביבות הלמידה והמשחקים נגישים דרך מגרש המשחקים ומותאמים לפי גיל.

הסביבות כוללות:

 • לימודי חשיבה מחשובית ורובוטיקה בסביבת scratch וסביבת edubot - סביבות הלימוד של תכנית הלימודים בחשיבה מחשובית ורובוטיקה וכן סביבות פתוחות לכל תלמיד מעוניין.
 • משחק חווייתי מעולם של קוד ורובוטיקה לכל הגילאים – פיתוח של צוות Skillz
 • פרויקטים מודרכים בתכנות - פרויקטים וminiMOOCs- מונְחים לתלמידי מדעי המחשב והנדסת תוכנה העוסקים בנושאים אלו ואחרים: אלגוריתמיקה, תורת האינפורמציה, למידת מכונה. ההנחיה כוללת קובצי הסבר, תרגילים, קטעי קוד (כולל הקבצים הנדרשים) ובמידת הצורך גם סרטוני הסבר.

​לתמיכה טכנית פנו למוקד האליפות בטלפון 03-6225395.

אולי תתעניינו גם ב...

למידה שיתופית מתוקשבת
הלמידה השיתופית פורצת גבולות של זמן ומרחב ומאפשרת להתאים את הלמידה לעידן הנוכחי. ניתן לקיים אותה בתוך מסגרת בית ספרית אך הייחוד שלה מתבטא במפגש עם אוכלוסיות ...
מכינת קיץ – למידה בקבוצות ואטסאפ
תוכנית מכינת קיץ היא תוכנית חינם ללמידה חברתית בקבוצות ואטסאפ לתלמידים. התוכנית נועדה ללמידה ולהשלמת פערים בלימוד במהלך חופשת הקיץ לקראת שנת הלימודים החדשה
סביבת ענן לחינוך –Microsoft office 365
סביבת הענן לחינוך Microsoft 365 מאפשרת לקיים תהליכים מתקדמים של הוראה, למידה והערכה מכל מקום, בכל זמן ובכל אמצעי קצה.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.