דלג אל

הצהרת נגישות

זכויות יוצרים

חזרה

תנאי שימוש הוגן ביצירות* למטרות הוראה - עבור עובדי ההוראה

תנאי שימוש הוגן ביצירות* למטרות הוראה - עבור עובדי ההוראה

לצורך שימוש בחומרים באופן ציבורי ופתוח, ככלל, נדרש אישור מבעלי הזכויות או הפניה ליצירה באמצעות קישור או להשתמש ביצירה המוגדרת כמותרת לשימוש ציבורי.

שימוש בחומרים מהאינטרנט לצורכי הוראה בכיתה או מרחוק מותר מבלי לבקש רשות מבעלי הזכויות ומבלי לשלם תמורה בהתקיים כל התנאים הבאים:

  1. השימוש רק עבור מטרה לימודית כחלק מפעילות חינוכית.
  2. השימוש רק בהיקף ובמידה הנדרשים לצורכי ההוראה.
  3. מתקיים קשר בין היצירה לתוכן הלימודי.
  4. ניתן קרדיט לבעל הזכויות, כלומר, יש לציין את שם היוצר ו/או בעלי היצירה ו/או מתרגם היצירה.
  5. במידה והיצירה נלקחה מפלטפורמה אינטרנטית, יש לציין את המקור ליצירה ובמידת האפשר לקשר באמצעות קישור (לינק, היפר קישור).
  6. אתר האינטרנט או הרשת מוגנים בסיסמה ואינם פתוחים לציבור הרחב ומקיימים גישה לציבור הכולל את עובדי ההוראה או את התלמידים, קרוביהם של התלמידים או אנשים אחרים הקשורים במישרין עם פעילותם של מוסדות החינוך, והם בלבד.
  7. אישור ההורים לשימוש בתכנים השייכים לתלמידים.

*יצירות- סיפורים, שירים (לחן, מילים, עיבוד), תמונות, מאמרים, סרטים, ציורים, מפות, תרשימים וכיו"ב.

הנוסח המלא והמחייב של ההנחיות בנושא מופיע בחוזר מנכ"ל המלא שימוש הוגן ביצירות המוגנות בזכות יוצרים.

אולי תתעניינו גם ב...

נגישות
הנחיות להנגשת תוכן מרכזי באתרי אינטרנט
פרויקט פלנטריום – כוכבים בלמידה דיגיטלית
בתי ספר שמיישמים שיטות ייחודיות של למידה משולבת דיגיטל יצוינו לשבח כבתי ספר מדגימים על ידי יחידת סביבות ענן של חטיבת תקשוב וטכנולוגיות בחינוך ובשיתוף חברות ג...
בגרופ - הכנה לבגרות בקבוצות וואטסאפ
תוכנית "בגרופ" היא תוכנית בלא תשלום ללמידה לקראת בחינות הבגרות (מועד חורף ומועד קיץ). התוכנית מיועדת לתלמידים דוברי עברית ודוברי ערבית בכיתות יא-יב בתחומי הד...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.