דלג אל

הצהרת נגישות

שבועות בגן הילדים (ו' בסיוון)

שבועות בגן הילדים (ו' בסיוון)

חג השבועות מבטא יותר מכל חגי ישראל את ייחודו של עם ישראל. זהו חג מתן תורה, היום שבו קיבלנו את התורה במעמד הר סיני, ומציין את היותנו לעם מבחינה רוחנית: "היום הזה נהיית לעם". חג השבועות הוא חג הקציר והביכורים ומבטא את עצמאותנו המדינית, עצמאות של עם היושב על אדמתו, קוצר קצירה, מניף ראשית תנובתה ומעלה ביכורי פירותיה לבית המקדש. חג השבועות הוא הקטן והקצר בשלושת הרגלים (ביחס לפסח ולסוכות). חג השבועות הוא חג מורכב ומגוון מבחינת יסודותיו וצמיחתו. על כך מעידים שמותיו הרבים המשקפים את רובדי ההיסטוריה ואת משמעות החג: חג הקציר, חג מתן תורה, חג השבועות, חג הביכורים, עצרת, יום הקהל, יום החמישים.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חנוכה בגן הילדים (כ"ה כסלו)
חג החנוכה נחגג שמונָה ימים החל מיום כ"ה בכסלו ומסמל שמחה והודיה על חידוש עבודת הקודש ונס פך השמן.
חגי תשרי בגן הילדים (א'-כ"ג בתשרי)
חודש תשרי הוא החודש הראשון למניין השנה והחודש השביעי למניין החודשים מחודש ניסן: "בחודש השביעי באחד לחודש יהיה לכם שבתון זיכרון תרועה מקרא קודש" (ויקרא כג, כד...
יום הזיכרון לשואה ולגבורה בגן הילדים (כ"ז ניסן)
מערכת החינוך שוקדת לחנך ילדים החל מן הגיל הצעיר על מורשתו של העם, ההיסטוריה שלו ותרבותו, ובתוכה החגים והמועדים וימי הזיכרון, חלק בלתי נפרד מההוויה החינוכית
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.