דלג אל:

למידה משולבת דיגיטל

למידה מרחוק בגני ילדים

בתקופה האחרונה חווינו מצב שונה מכל מה שהורגלנו או הכרנו. אנחנו, הרגילות במגע יומיומי וקרוב עם ילדים, בחיבוק, בהקשבה ובקרבה בלתי אמצעית הצטרכנו לשהות בבידוד חברתי וריחוק מהילדים. מצב זה הציב בפנינו אתגרים לא מעטים אבל גם הזדמנות לקחת את החינוך בגני הילדים עוד שלב קדימה באמצעות למידה מהבית.

בשנים האחרונות שאלנו את עצמנו מהו "הגן העתידי?", באילו ידע מיומנויות וערכים חשוב שנצייד את הילדים על מנת שיוכלו לנווט את דרכם בעולם כה מורכב ולא ידוע? ואיך נוכל לעשות זאת? השאלות הללו הונחו בפנינו ביתר שאת בתקופה האחרונה, והן עוררו דיונים חינוכיים חשובים הממשיכים להתקיים.

אחת המיומנויות החשובות ביותר אליה נדרשנו הינה "זמישות". מושג המורכב משתי מילים גמישות וזריזות, ומשמעותו יכולת התאמה מהירה לנסיבות משתנות. אתן, הגננות נדרשתן ללמוד כיצד יוצרים קשר למרות הריחוק, למדתן על אמצעים שונים סינכרונים וא-סינכרונים לייצר את הקשר,  כיצד מייצרים סדר יום ללמידה מהבית ועוד. 

אני מבקשת להודות לכל אחת ואחת מכן על הדרכים היצירתיות והלא שגרתיות בהן צעדתן בתקופה זאת, ומבקשת לשתף אתכן בדוגמאות מגוונות של עשייה חינוכית בתקופת הקורונה.

 אורנה פז, מנהלת האגף לחינוך קדם יסודי

 

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.