דלג אל

הצהרת נגישות

יום הכיפורים, י' תשרי

יום הכיפורים, י' תשרי

יום הכיפורים חל בי' בתשרי, עשרה ימים אחרי ראש השנה, והוא נמנה עם הימים הקדושים בשנה.

זהו יום של חשבון נפש וצום, תפילה ותשובה על חטאים שבין אדם לאלוהים ובין אדם לחברו. יום כיפור נחשב למועד היהודי הקדוש ביותר. זהו הצום היחיד שהציווי להתענות בו מופיע מפורשות בתורה.

כמו כן הוא הצום היחיד הדוחה את השבת, בעוד שבשאר הצומות חל איסור לצום בשבת. המצווה "ועיניתם את נפשותיכם..." (על פי חז"ל) מתייחסת לחמישה איסורים הנהוגים ביום כיפור שמטרתם להרחיק את האדם ככל האפשר מהגשמיות.

חזרה לראש הדף

בחנו את עצמכם!

בחנו את עצמכם!

האם אתם סלחנים?

לרגל יום כיפור, החלטנו לענות לכם על השאלה שמעסיקה את כולנו ביום הזה אחת ולתמיד - האם אתם סולחים בקלות, או שאתם דווקא הטיפוס שקשה לו לסלוח? שחקו וגלו!

אולי תתעניינו גם ב...

חג הנבי אלח'דר - אליהו הנביא, 25.1
לכבוד חג נבי אלח'דר המצוין ב-25 בינואר מובאים מקורות מידע ולצדם אגדות העוסקות בדמותו של נבי אלח'דר, אליהו הנביא. לדמותו של אליהו הנביא נודעת חשיבות גם ביהדות...
פעילויות לתלמידים ליום ירושלים
מגוון פעילויות בעברית ובערבית ליום ירושלים.
בסיסה, א' בניסן
ראש השנה למלכים, יום בריאת העולם, יום שבו יוסד המשכן ויום שקרו בו עשרה דברים טובים לעם ישראל. ליל הבסיסה הוא ערב חגיגי שבו מודים לה' על כל הטוב שעשה עד כה ומ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.