דלג אל

הצהרת נגישות

שמחת תורה ושמיני עצרת, כ"ב תשרי

שמחת תורה ושמיני עצרת, כ"ב תשרי

שמחת תורה, כ"ב תשרי

חג שמחת תורה כשמו כן הוא – חג שכולו שמחה על התורה, שמחה על סיום מחזור נוסף של קריאת התורה ועל מחזור חדש שנפתח. מקורו של החג אינו מהתורה, אף כי הוא עתיק מאוד ומבטא את רצונם של יהודים לתת ביטוי חגיגי לאהבתם את תורתם ואת תרבותם. החג נחגג ביום השמיני של סוכות, המכונה גם שמיני עצרת.

שמיני עצרת, כ"ב תשרי

 שמיני עצרת הוא חג מקראי שחל בכ"ב בתשרי, למחרת היום השביעי של חג הסוכות. המקרא מדגיש כי זה היום השמיני, שלכאורה ממשיך את חג הסוכות, אך הוא חג בפני עצמו.
בארץ ישראל, באותו היום חוגגים גם את 'שמחת תורה', והתכנים של שני החגים מתערבבים. בקהילות בתפוצות נשמר מקומו הייחודי של החג. הוא נחגג ביום השמיני של סוכות ולמחרת שמיני עצרת חוגגים את שמחת תורה. על פי התורה, שמיני עצרת מסיים את חגי תשרי, מחזיר את הקרבה בין עם ישראל לאלוהיו ופותח את החורף המתקרב בברכה ובתפילה לגשם.

אולי תתעניינו גם ב...

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, ד' באייר
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, הוא יום הזיכרון הרשמי של מדינת ישראל לזכר לוחמיה ולוחמותיה, אנשי ונשות כוחות הביטחון, לוחמי ולוחמות המחתרות ולזכר מי שנרצחו ב...
יום הזיכרון לשואה ולגבורה, כ"ז בניסן
במהלך היום אנו זוכרים את הנספים ומספרים את סיפורם של הנספים ושל הניצולים
עשרה בטבת
בעשרה בטבת לפני כאלפיים שנה הטיל נבוכדנאצר מלך בבל מצור כבד על העיר ירושלים. המצור היה החוליה הראשונה בשרשרת המאורעות שהובילו לחורבן בית המקדש הראשון, כשנה ו...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.