דלג אל

הצהרת נגישות

חומש בראשית א-יב לחינוך המיוחד

חומש בראשית א-יב

לימוד התורה הוא בסיס מרכזי להתפתחות עולמו של ילד בבתי הספר של החמ"ד. שאיפה זו נכונה גם, ובעיקר, בכיתה א המלאה בהתלהבות ובחוויות למידה. אנו רואים חשיבות רבה להתחיל ללמוד תורה כבר בתחילת השנה בכיתה א, מתוך הדגשה כי התורה היא הלב של הלמידה בבית הספר.

 

תוכנית זו (חנ"מ) בנויה לפי עקרון של 'הוראה מוכוונת תוכן', בה מתבצע פיתוח הלמידה סביב מקדי תוכן, תוך עיסוק בידע, ערכים, חשיבה, ויצירה. ההתמודדות הישירה עם הטקסט – מצומצמת יותר, וממוקדת בפסוקים מרכזיים.


עקרונות התוכנית הם: בהירות ומיקוד, רלוונטיות, הנגשה והמחשה, מתן מרחב ביטוי, ומתן מענה דיפרנציאלי.

תוכנית זו מאפשרת מפגש ראשוני עם התורה בנחת ונותנת אפשרות לסיים את חומש בראשית (50 פרקים) לאורך כיתות א-ב. אפשר להתחיל את הלימוד מייד בראשית השנה, אחרי החגים או אחרי חג החנוכה, ולהקצות בהתאמה את מספר השעות בשבוע כדי להשלים את הפרשות בתוכנית.

 

נושאי הלימוד בכיתה א' הם: הבריאה, נח.
לימוד חומש בראשית הוא המפגש הראשון של התלמידים עם החומש, לכן על הלימוד בכיתה להיות פשוט ומותאם לגיל התלמידים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חומרי הוראה

מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חומש בראשית יב-נ לחינוך המיוחד
על פי תוכנית הלימודים החדשה, היחידות שילמדו בכיתה ב' יהיו מתוך פרשיות לך לך–ויחי, לאחר שבכיתה א למדו את פרשות בראשית–נח (פרקים א–יא)
חומש ויקרא לחינוך המיוחד
ספר ויקרא עוסק בדרך ההתקרבות של האדם לקב"ה – בקדושה, בטוהרה ובכפרה
חומש שמות לחינוך המיוחד
חומש שמות עוסק בהיווצרותו של עם ישראל, החל ממשפחה ועד שהיו לגוי גדול, דרך השעבוד והגאולה ביציאת מצרים וקריעת ים סוף וכלה בקבלת התורה, המשפטים, בניית המשכן וח...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.