דלג אל

הצהרת נגישות

חומש שמות לחינוך המיוחד

חומש שמות לחינוך המיוחד

חומש שמות עוסק בהיווצרותו של עם ישראל, החל ממשפחה של 70 נפש עד שפרו ורבו והיו לגוי גדול, דרך השעבוד והגאולה ביציאת מצרים וקריעת ים סוף וכלה בקבלת התורה, המשפטים, בניית המשכן וחטא העגל.
הציר שסביבו סובב חומש זה הוא 'שלח את עמי ויעבדוני'. פרשיות שמות-בשלח עוסקות בעיקר ב'שלח את עמי' ופרשיות יתרו-פקודי עוסקות ב'ויעבדוני'.
חטא העגל הוא חטא במסגרת עבודת ה' 'ויעבדוני'. תוכנית זו המוצגת לפניכם הינה תכנית המיוחדת לחינוך המיוחד (חנ"מ) ובנויה לפי עקרון של 'הוראה מוכוונת תוכן', בה מתבצע פיתוח הלמידה סביב מקדי תוכן תוך עיסוק בידע, ערכים, חשיבה, ויצירה. ההתמודדות הישירה עם הטקסט – מצומצמת יותר, וממוקדת בפסוקים מרכזיים.
עקרונות התוכנית: בהירות ומיקוד, רלוונטיות, הנגשה והמחשה, מתן מרחב ביטוי, ומתן מענה דיפרנציאלי.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חומש בראשית א-יב לחינוך המיוחד
לימוד חומש בראשית הוא המפגש הראשון של התלמידים עם החומש, לכן על הלימוד בכיתה להיות פשוט ומותאם לגיל התלמידים
חומש ויקרא לחינוך המיוחד
ספר ויקרא עוסק בדרך ההתקרבות של האדם לקב"ה – בקדושה, בטוהרה ובכפרה
חומש בראשית יב-נ לחינוך המיוחד
על פי תוכנית הלימודים החדשה, היחידות שילמדו בכיתה ב' יהיו מתוך פרשיות לך לך–ויחי, לאחר שבכיתה א למדו את פרשות בראשית–נח (פרקים א–יא)
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.