דלג אל

הצהרת נגישות

חומש ויקרא לחינוך המיוחד

חומש ויקרא לחינוך המיוחד

ספר ויקרא עוסק בדרך ההתקרבות של האדם לקב"ה – בקדושה, בטוהרה ובכפרה. בחלקו הראשון של הספר – עבודת ה' במשכן, דיני הקורבנות והקדשת אהרן ובניו לכהונה. בהמשך – פרשות הטוהרה והכפרה מטומאות ונגעים שונים ועד לכפרה הכללית של הכהן הגדול "מטמאת בני ישראל ומפשעיהם... אחת בשנה".

 

בד בבד עם קדושת הכוהנים מצווים כל ישראל לחיי קדושה המתבטאים בהבדלה מן העמים – בדיני מאכלות, בחוקי העריות ובמצוות רבות המיישמות את הקדושה בהתנהגות היום-יומית, כנאמר בפרק יט: "קדושים תהיו". זמן משמעותי מוקדש להוראת פרק יט שהוא תשתית מרכזית וחשובה בבניין האישיות התורנית והערכית של תלמידינו. בחלקו האחרון של הספר קדושת הזמן והמקום: "מקראי קדש" – במעגל השנה וקדושת ארץ ישראל – על דיני השמיטה, היובל וגאולת הנחלות הנוהגים בה.

 

תוכנית זו המוצגת לפניכם הינה תוכנית המיוחדת לחינוך המיוחד (חנ"מ) ובנויה לפי עקרון של 'הוראה מוכוונת תוכן', בה מתבצע פיתוח הלמידה סביב מקדי תוכן תוך עיסוק בידע, ערכים, חשיבה, ויצירה. ההתמודדות הישירה עם הטקסט – מצומצמת יותר, וממוקדת בפסוקים מרכזיים. עקרונות התוכנית הם: בהירות ומיקוד, רלוונטיות, הנגשה והמחשה, מתן מרחב ביטוי, ומתן מענה דיפרנציאלי.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חומרי הוראה

מורים יקרים,
עיינתם בחומר ואתם רוצים להעיר ולהאיר? אנא שלחו לנו מייל ואנו נבדוק ונשיב.
בברכה
צוות תנ"ך חמ"ד

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

חומש בראשית יב-נ לחינוך המיוחד
על פי תוכנית הלימודים החדשה, היחידות שילמדו בכיתה ב' יהיו מתוך פרשיות לך לך–ויחי, לאחר שבכיתה א למדו את פרשות בראשית–נח (פרקים א–יא)
חומש בראשית א-יב לחינוך המיוחד
לימוד חומש בראשית הוא המפגש הראשון של התלמידים עם החומש, לכן על הלימוד בכיתה להיות פשוט ומותאם לגיל התלמידים
חומש שמות לחינוך המיוחד
חומש שמות עוסק בהיווצרותו של עם ישראל, החל ממשפחה ועד שהיו לגוי גדול, דרך השעבוד והגאולה ביציאת מצרים וקריעת ים סוף וכלה בקבלת התורה, המשפטים, בניית המשכן וח...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.