דלג אל

הצהרת נגישות

זֶמֶר לָךְ לַגִּיל הָרַךְ – שירי עונות

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע מתחומי הליבה, ידע בין תחומי, ידע תהליכי, ידע עולם, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות מוזיקה: האזנה פעילה לאוצר מוזיקלי איכותי

אודות הפעילות

החוברת השלישית בסדרת 'זמר לך לגיל הרך' מוקדשת לשירי עונות. מטרתה להציג את שירי העונות האיכותיים בפני ילדי הגן ולטפח את הקשר אל הארץ ואל נופיה.
שירים אלו באים להעשיר את עולמו של הילד הרך בנושא העונות, ובאמצעותם משלבים נושא מרכזי זה בשגרת הגן. תוכני העונות חושפים את הילד למעגל השנה ולעולם אפוף קולות וצלילים. השירים יעודדו את הילדים להשמיע את הקולות הסובבים אותם, לחקות תנועות ולבטא התרחשויות ותכונותיהן. כל אלו יְפתחו סקרנות כלפי עולמם הפרטי ויבנו קשר מתמשך עם הסביבה.
החוברת כוללת 20 שירים שנבחרו בקפידה רבה לפי אמות מידה אלו: תוכן ערכי, שפה תקינה, גיוון תרבותי, ייצוג של יוצרים מתקופות שונות, קשר בין טקסט למוזיקה, התאמת השיר ליכולת הקולית של הילדים וביצוע איכותי של השירים.

אולי תתעניינו גם ב...

יום המשחקים
עלון מקוון לצוותים חינוכיים בגיל הרך לקראת יום המשחקים העולמי
ילדים בעלי צרכים ייחודיים ואיתור מוקדם
בהרצאה משוחחת אורה גולדהירש על צרכים ייחודים של ילדים ועל תפקידה של הגננת בזיהוים ובמתן מענה הולם. גולדהירש היא פסיכולוגית התפתחותית ורכזת היחידה לטיפול בפרט...
התמודדות עם מערכת רישום המספרים
בסרטון זה נצפה בילד אביאל מגן גניה בירושלים בעקבות פעילות קבוצתית של מדידות. אביאל ניגש ביוזמתו למרכז הבנייה וממשיך למדוד בעצמו באמצעות סרט המידה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.