דלג אל

הצהרת נגישות

מחפשים חומרים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
יזמות ויצרנות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: עולם מעשה ידי אדם

אודות הפעילות

ילד שהשתתף בסיור בגינה הקהילתית מסביר לילדים שלא היו בסיור את תעלומת השלט שנהרס ומזמין את החברים לבחור חומרים המצויים בגן כדי לבנות שלט יציב וחזק. 
קבוצה של ילדים אחדים (שחלקם לא השתתפו בסיור בגינה הקהילתית) משוחחת על חומרים ועל תכונות חומרים בהקשר של בניית שלט לגינה. אחרי דיון קצר הילדים מוזמנים לטייל בגן ובחצר ולאסוף חומרים שמהם ניתן לבנות שלטים.
בעקבות האיסוף הילדים מסבירים אחד לשני למה הם חושבים שהחומרים שהביאו מתאימים וכיצד הם חושבים שיש לבנות את השלט.
שיחה עם חברים על אודות החומרים שמצאו בגן מציפה דיון על תכונות חומרים, יתרונות וחסרונות של כל חומר, עמידות החומר והאפשרות לצייר עליו. השיח עם הילדים מעודד חידוד מושגים (איזה תכונות של חומרים נדרשים לבנייה של שלט) ניסוח הסברים, ומתן משוב לילדים אחרים.

אולי תתעניינו גם ב...

כנס שפה ואוריינות בגן העתידי
ההרצאה המרכזית בכנס עוסקת בנושא השפה בגן העתידי. אפשר לצפות גם בשני ראיונות: האחד עם גיל חובב, נינו של אליעזר בן-יהודה, והשני עם סופרת הילדים עדי זליכוב-רלוי.
רשימת ספרים לעידוד שיח פותח ותומך חקר
ספרי עיון וספרים וספרים סביב תכנים הקשורים לטבע, מדע וחשיבה הם חלק חשוב לעידוד פעילות חקר עצמאית של הילדים בגן.
مركز فعّال للحركة داخل البستان
הפעילות משלבת שני תחומי דעת משמעותיים בהתפתחותם של ילדים – חינוך גופני ומתמטיקה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.