דלג אל

שבוע התפוצות במערכת החינוך, כ"ו באדר – א' בניסן, 19-23 מרץ 2023

שבוע התפוצות במערכת החינוך, כ"ו באדר – א' בניסן, 19-23 מרץ 2023

שבוע התפוצות, המצוין במערכת החינוך בתקופה שבין פורים לפסח, נועד לחזק את הקשר והערבות ההדדית בין מדינת ישראל לבין העם היהודי בתפוצות, לאור האתגרים הרבים והמורכבים, המשותפים לעם היהודי בארץ ובתפוצות. בשבוע זה, מופנה הזרקור למציאות המיוחדת של עם ישראל ומושם הדגש על תפיסת כלל-ישראל.

שבוע התפוצות יכול להוות יום שיא בית-ספרי או תקופת שיא, לסיכום תהליכי למידה-הוראה, או לפתיחה ועיסוק בנושא זה.

חזרה לראש הדף

אחים מעבר לים (כיתות ז-ט)

אחים מעבר לים (כיתות ז-ט)

יחידות הלימוד "אחים מעבר לים" הן יחידות אינטראקטיביות, הפותחות צוהר לעיסוק בנושא העולם היהודי, על כל גווניו ומופעיו.

מטרת יחידות הלימוד
- לחזק את תחושת הסולידריות בין נוער יהודי בישראל לנוער יהודי בעולם.
- להגביר את המודעות להשתייכות לעולם היהודי כרכיב בזהות היהודית הפרטית.
- לתת לתלמידים כלים ולעודד אותם לגבש עמדה מנומקת בסוגיות שנויות במחלוקת העולות ממערכת היחסים בין היהודים בישראל ליהודי התפוצות.

במה עוסקות יחידות הלימוד
יחידות הלימוד עוקבות אחר סיפוריהם האישיים של נערים ונערות מקהילות שונות ברחבי העולם, המשתפים אותנו ברגעים הקטנים והגדולים של חייהם האישיים והקהילתיים. מתוך הסיפורים עולות לדיון דילמות ערכיות ושאלות של זהות ושייכות.

חזרה לראש הדף

תרבות יהודית - ישראלית

תרבות יהודית - ישראלית

תחום הדעת תרבות יהודית-ישראלית, אשר עוסק ביהדות העולמית לאורך כל השנה, מגיש לכם ריכוז של חומרי למידה-הוראה, המאפשרים לפתוח שער לשבוע של עיון, חוויה וחשיבה ביקורתית, "כִּי תָבוֹא חָכְמָה בְלִּבֶּךָ וְדַעַת לְנַפְשְךָ יִּנְעָם" (משלי, ב', י').
שפע החומרים שבפניכם תומך בפיתוח כישורי השפה, מצית את הדמיון ומציג נקודות השקה עם מגוון תחומי-דעת. בכללם, המקצועות ההומניסטיים, המדעיים ואף חינוך גופני.

ריכוז יחידות לימוד בנושא עמיות, המותאמות לשכבות הגיל השונות, בהתאם לנושאים הנלמדים על פי תוכנית הלימודים. היחידות נכתבו בשיתוף עם מחנכים יהודים מרחבי העולם: אירופה, ארה"ב, אפריקה, אוסטרליה, אמריקה הלטינית.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.