דלג אל

הצהרת נגישות

יצורים חיים – בעלי חיים וצמחים

יצורים חיים – בעלי חיים וצמחים

עולם היצורים החיים כולל צמחים ובעלי חיים וכמובן, את האדם. תוכנית זו עוסקת רק בבעלי חיים ובצמחים, במאפיינים משותפים לכלל היצורים החיים ובמאפיינים ייחודיים לכל אחת מקבוצת היצורים החיים.
הילדים יאתרו בעלי חיים בסביבתם ויגלו עניין בהתנהגותם.
הילדים יזהו בעלי חיים הנפוצים בסביבתם ויתעניינו בהתנהגותם.
הילדים יתוודעו אל מאפיינים של בעלי חיים וילמדו שכל בעלי החיים נושמים, נעים, ניזונים, מתרבים, גדלים, בעלי כסות, מתפתחים ומְתקשרים.
הילדים ילמדו על צורכי הקיום של בעלי החיים ויזהו צרכים חיוניים.
הילדים יגלו אחריות לסיפוק צורכיהם של בעלי חיים.
הילדים יפתחו הבנה ביחס לקשר שבין מבנה גופם ובין אופן התנהגותם של בעלי החיים בסביבתם. הילדים יסבירו את הקשר בין מבנה איבר מסוים לתפקודו.
הילדים ילמדו על יחסי הגומלין בין יצורים חיים ועל תרומתם החשובה של בעלי חיים לאדם וליצורים חיים אחרים. עוד ילמדו שיש בעלי חיים המזיקים לאדם.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

גרמי השמיים ומזג אוויר
נושא זה עוסק בגרמי השמיים, בעיקר השמש, הירח וכדור הארץ, ובתופעת מזג האוויר. שני הנושאים שולבו יחד בשל הקשר בין סיבוב כדור הארץ סביב צירו ומיקומם היחסי של השמ...
חינוך סביבתי
חינוך סביבתי וחינוך לקיימות נועדו לעורר אצל הילדים חשיבה על הסביבה הקרובה ועל ההתנהלות בחיי היום-יום. כך יפתחו חשיבה ביקורתית ועשייה חברתית, עשייה שתיצור אצל...
עולם מעשה ידי אדם
הפרק "עולם מעשה ידי אדם: מוצרים בסביבתנו" עוסק בטכנולוגיה כנושא בפני עצמו. בחירת המוצרים הטכנולוגיים שבהם יעסקו בגן תהיה לפי התכנים הנלמדים בגן והצרכים המתעו...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.