דלג אל

הצהרת נגישות

מתמטיקה זה משחק ילדים – בשיר, במשחק, בסיפור ובתנועה

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ידע מתחומי הליבה, ידע בין תחומי, ידע תהליכי, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות, ידע עולם, קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מתמטיקה: מושג המספר, תחושה מרחבית וגיאומטריה, מושגים כמותיים

אודות הפעילות

אנו שמחים להגיש לכם את החוברת "מתמטיקה זה משחק ילדים – בשיר, במשחק בסיפור ובתנועה״. בחוברת מגוון רעיונות לפעילויות אינטגרטיביות פשוטות המשתלבות בחיי היום-יום בגן, להעשרת הידע ולהעמקת ההבנה של הילדים והילדות.
בגן הילדים מונחת התשתית לחשיבה המתמטית ולבניית תחושת היכולת והמסוגלות. לכן יש חשיבות לא רק לעיסוק במתמטיקה כבר מגיל זה אלא אף לעיסוק חווייתי ומשמעותי שיאפשר לילדים לחוות הצלחה בתחום והנאה ממנו. ילדים צעירים לומדים בעיקר באמצעות חוויות משמעותיות, דרך הגוף והחושים שלהם. על כן חשוב לתכנן ולזמן להם חוויות משמעותיות שיותירו אצלם רושם וזיכרון חיוביים.
אנו נוהגים לומר שהמתמטיקה נמצאת "בכל מקום״. אמירה זו מחייבת אותנו לתת את הדעת לסביבה החינוכית בגן ובחצר ולהתבונן בעין בוחנת באופי הפעילויות שאותן אנו בוחרים לשלב במרחב שבו הן נטועות וכיצד הן מאפשרות לילד לראות ולחוות את המתמטיקה בחיי היום-יום.

אולי תתעניינו גם ב...

טיול מסלול
טיול בקרבת הגן מאפשר להבחין במסלולים הקיימים במרחב. בזמן הטיול אפשר לבנות מסלולי תנועה מאתגרים באמצעות פריטי נוף הנקרים בדרך ולפי מאפייני הסביבה.
ساحتنا تدعو الكائنات الحيّة !
في ساحة الروضة نتشارك العيش مع بعض الكائنات الحية.
שירי משחק ותנועה – אפרוחים לפשושה
שיר ורעיונות לפעילויות בדגש מתמטי שאפשר ליישם בגן. השיר מאפשר לגננת לטפח את כישורי המתמטיקה של ילדי הגן ובכלל זה אוריינות לשונית ותרבותית ותנועה במרחב
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.