דלג אל

הצהרת נגישות

רגעי קסם ביער

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד בין אישי, מוקד לוויסות וניהול רגשות
  2. מדע וטכנולוגיה: חינוך סביבתי

אודות הפעילות

ילדי גן דקלים ברמת השרון אימצו שטח טבעי סמוך לגן, והם מרבים לבקר בו במסגרת הפעילות השוטפת בגן. השם שנתנו לו הוא "היער הקסום". ואכן הילדים חווים לא מעט רגעי קסם בזמן השהייה בו.
בסרטון מוצגות מגוון אפשרויות לפעילות ביער הקסום, פעילות חופשית ועצמאית או מתווכת.

מומלץ לאמץ אתר קרוב ולבקר בו לעיתים קרובות. האתר יכול להיות אתר מורשת, חורשה, גינה קהילתית, גינת משחקים, שדרה, סביבה ציבורית סמוכה לגן, ספרייה, בית אבות וכדומה.
כדי לקדם ערכים סביבתיים, כדאי לבחון עם ילדי הגן כיצד לטפח את האתר ולשמור עליו. כדאי ליזום מגוון פעילויות מותאמות לאתר – לשהות בו, לצייר בו, לצלם, לשחק במשחקים של פעם ולערוך פיקניק שילדי הגן הכינו.
חשוב לחזור על פעילויות כאלה הרבה פעמים כדי שהילדים יכירו את האתר ויפתחו קשר עמוק אליו.

מתוך: גן בקהילה באתר האגף לחינוך קדם יסודי.

אולי תתעניינו גם ב...

סימני דרך – חפש את החמץ (המטמון)
פעילות חוץ "חפש את החמץ" של שתי קבוצות המלוות באנשי צוות. ביצוע מסלול ומשימות במהלכו עד הגעה לנקודת הסיום לפעילות משותפת של שתי הקבוצות
منتجون ومبدعون في البستان
تهيئة وتوفير مساحات متعددة للإنتاج الحرّ في الروضة والبستان.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.