דלג אל

הצהרת נגישות

מסע המזוודות הנפתחות אל בתי משפחות ילדי הגנים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, למידה במרחבי חיים, ביטוי אישי
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. כישורי חיים: מוקד האני, מוקד לוויסות וניהול רגשות, מוקד בין אישי

אודות הפעילות

מסע המזוודות הנפתחות בבתי משפחות של ילדי הגנים בישראל לשנת תשע"ח התקיים במסגרת תוכנית ארצית ומשותפת של האגף לחינוך הגיל הרך והחברה למתנ"סים בישראל. במסע השתתפו 40 יישובים ו-2,000 משפחות ילדי הגנים. הם אירחו והתארחו בבתי משפחות של ילדי הגן ובגנים שכנים.
החוט המקשר של המסע היה מזוודה ובתוכה יומן מסע, אלבום תמונות, מסגרת מתחלפת ורעיון ערכי חברתי וקהילתי שמטרתו לטפח קשר בין הורים וילדים, לפתח קשרים ולקרב לבבות בין משפחות בקהילה ובין מגזרים שונים כגון חילונים ודתיים, ערבים ויהודים. במרכז המסע היו ילדי הגן וההורים – שותפים ומשתתפים, מעורבים ומשפיעים.
התוכנית בשנת תשע"ט הייתה בסימן 'חושבים טוב. עושים טוב. יהיה טוב'. המסר נועד לקדם את תפיסת עוגן הקהילתיות בגן העתידי בישראל.
כל משפחה שהשתתפה קיבלה סימנייה בסימן של טוב שהתווספה למזוודה. בני המשפחה העלו מחשבות ורעיונות למעשים טובים, באמצעות כתיבה, ציור והדבקת הדיוקן המשפחתי.
צוות הגן, הילדים ובני משפחותיהם קידמו יחד יוזמות קהילתיות ביישוב למען הזולת והסביבה.
אתם מוזמנים לחשוב טוב, לעשות טוב – ויהיה טוב.

אולי תתעניינו גם ב...

תרבות צריכה בגן
בעמוד זה מוצגים חומרי למידה והוראה, מדריכים ומתווים, סרטונים, פעילויות ומערכי שיעור בנושא חינוך סביבתי וקיימות במערכת החינוך בגני הילדים.
מתווה לחינוך סביבתי
מתווה לתכנון תכנית לימודים לחינוך סביבתי ווקיימות בחינוך הקדם יסודי
סדנאות בכנס מוזיקה בשגרת הגן העתידי
אוגדן הרצאות הכנס מוזיקה בשגרת הגן העתידי
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.