דלג אל

הצהרת נגישות

מודעות קולית בגן הילדים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
ביטוי אישי
סביבות למידה:
פנים הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות מוזיקה: אלתור, ביצוע: שירה, נגינה

אודות הפעילות

בדומה לצורך בחימום גופני לפני פעילות ספורטיבית, כך גם נדרש חימום קולי בטרם פוצחים בשירה. חימום זה כולל את השלבים הבאים: שחרור הגוף בעמידה או ישיבה, חיזוק שרירי הסרעפת וחיזוק הקול. בסרטון נראה איך ילדים בגן מבצעים סדרת תרגילים קוליים ונשימתיים לפני השירה.

היציבה הנכונה, ההפקות הקוליות והשירה עצמה, הם חלק מהמודעות לבריאות גופנית רגשית חברתית שאנו מעוניינים להטמיע בתרבות בכלל ובסביבה החינוכית בפרט. על העשייה בתחום זה לשאת אופי חווייתי בשגרה היום יומית של הגן במטרה שההתנסויות השונות יהפכו למיומנויות שהילד רוכש במהלך השנה.

כפי שיש צורך בחימום גופני לקראת פעילות גופנית בתחומי ספורט שונים על מנת שלא יתפסו השרירים, באופן זהה לחלוטין קיים קשר הדוק בין רמת ה"חימום הקולי"– לבין איכות הביצוע בזמן שירה. מתוך הקבלה זאת קל מאוד להבין את הצורך בחימום קולי. חימום זה, הכולל שחרור הגוף, עוזר לנו להגיע למלוא היכולת השירית.

בסדר יום של הגן חשוב לתת מקום לחימום הקולי במטרה שהשירה תהיה מיטבית ושמיתרי הקול לא יפגעו. שירה נקייה ונעימה לאוזן (לא קולנית) תורמת לאווירה נעימה בגן ומשפיעה על תרבות הדיבור והשירה בפרט.

אולי תתעניינו גם ב...

תרבות יצרנית בגן
גן יצרני משמר מלאכות מסורתיות ומוסיף אלמנטים נוספים כגון מסורת מול חידוש. בסרטון ניתן להתרשם מעשיה יצרנית שכזו
פנקסון – בתנועה ובמשחק
בפנקסון תמצאו מגוון פעילויות ורעיונות לשילוב תנועה ופעילות גופנית בסדר היום של הצהרון המותאמים למגוון המעברים בגן בשעות הצוהריים.
חינוך גופני בחצר פעילה
הפעילות בחצר הגן מאפשרת פיתוח יכולות ומיומנויות מגוונות. בסרטון תוכלו לצפות כיצד לפתח ולעצב באמצעים זולים ויצירתיים חצר כזו, וכיצד הילדים פועלים בה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.