דלג אל

הצהרת נגישות

הוראות - חוזרי מנכ"ל

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. חינוך גופני: שילוב התנועה בסביבה הפיזית והחברתית, חינוך לתנועה, חינוך לשלומות, חינוך לבריאות

אודות

פעילות גופנית במסגרת תל"ן

ריקוד ותנועה בגן ילדים

יום הליכה עולמי

כניסת אנשי מקצוע ותוכניות ייחודיות לגני ילדים בתחום החינוך הגופני
בכל פעילות גופנית נוספת בגן הילדים (תל""ן) יש לפעול על פי ההנחיות האלה:

  • בגן הילדים רשאים להורות חינוך גופני רק מי שבידם תעודת הוראה בחינוך גופני שהתמחו בהוראה בגיל-הרך וקיבלו את אישורו של המפקח על החינוך הגופני במחוז.
  • מורים שהתמחותם איננה בגיל הרך חייבים להשלים התמחות זו.
  • מורים לחינוך גופני יקבלו אישור להעסקתם בגן הילדים רק לאחר שימציאו תוכנית הוראה של הפעילות הגופנית למפקחת על גן הילדים ויקבלו את אישורה לכך.
  • נדגיש כי תחום החינוך הגופני הוא בליבת ההוראה בגני הילדים, וכי תוכניות ייחודיות בפעילות גופנית אינן תחליף להוראת החינוך הגופני בגן ואין לאשרן.
  • מורים לחינוך גופני רשאים לשלב בשיעוריהם תכנים ייחודים מתחום התנועה בתנאי שבמרכזה של תוכניתם עומדות מטרות ופעילויות הנגזרות ישירות מתוכנית הלימודים, ואילו התחום הייחודי משתלב בה באופן חלקי בלבד.

אולי תתעניינו גם ב...

بستانٌ على شاطئ البَحر
يخرج الأطفالُ في جولةٍ أسبوعيّةٍ إلى الشّاطئ القريب، حيث توفّر لهم هذه البيئةُ الطبيعيّةُ فرَصًا للتعلّم من خلال سياقٍ حيويٍّ نشِطٍ، ممتعٍ ومثيرٍ للاهتمام.
פעילות בנייה ומים בארגז החול
ארגז החול הינו מקום למשחק, גילוי ולשיתופי פעולה בין ילדים. בסרטון שצולם בגן קשת בעיר גנים בירושלים, בהנהלתה של נאווה רון, ניתן לראות  ילדים רבים נהנים מהמשחק...
עקרונות פעילות בטכנולוגיה במרכז למדע וטכנולוגיה לגיל הרך ביבנה
בעת עבודת יצירה עם חומרים ובנייה של דגמים תלת-ממדיים, הילדים מפתחים חשיבה מרחבית, מפתחים את הדמיון ולומדים על תכונות החומרים ועל דרכים וכלים המאפשרים לשנות א...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.