דלג אל

הצהרת נגישות

בואו לגני – הפיוט בגן הילדים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות
סביבות למידה:
פנים הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות מוזיקה: האזנה פעילה לאוצר מוזיקלי איכותי, ביצוע: שירה, נגינה

אודות הפעילות

התכנית "בואו לגני" – הפיוט בגן הילדים, מפגישה ילדים רכים עם מגוון פיוטים ממסורות ישראל וכך מהדקת את הקשר הבין דורי ומטפחת את הערכים לתרבות הישראלית והיהודית. בסרט שלפנינו ניתן להתרשם מהחוויה האמנותית, המוזיקלית והתרבותית של "פייטן בא לגן" בה מתוודעים הילדים אל כלי נגינה מסורתיים וסגנונות שירה ממזרח ומערב.

הבחירה של הפיוטים סביב מעגל החיים ומעגל השנה מאפשרת לגננות לשלב את הפיוטים בשגרת הגן (מפגשי בוקר, קבלת שבת, ימי הולדת, חגים ועוד) והעיסוק והשילוב בפעילות השוטפת מטפחת אצל המאזין הצעיר רגישות להתרחשויות במוזיקה: לתת את הדעת לקשר בין המילים למנגינה, להבחין בתבניות מקצב חוזרות, בגוון קולי ובכלי, לשים לב לאופי המנגינה (עצב, געגועים, תפילות, תקווה ושמחה של דורות) ומהדק את הקשר עם הקהילה (הורים, סבים ועוד).

ההקלטות והעיבודים שנעשו במיוחד לתכנית של ילדים צעירים, התוכן הנבחר, המנגינות הפשוטות יחסית והביצועים האמנותיים והאסתטיים אותם אנו שומעים היום במופע של "פייטן בא לגן", מעודדים השתתפות פעילה של הילדים בדרכים מגוונות: שירה, נגינה, תנועה וריקוד, יוצרים גשר בין הנעשה בגן לבית וכך מטפחים את הקשר הבין דורי הבא לידי ביטוי בשירה המשותפת.

אולי תתעניינו גם ב...

ברוכים הבאים לסטודיו לאנימציה
הסרטון מציג איך מקדמים מיומנויות שפה ותהליכי תיכון, ומעודדים שיתופיות בין הילדים באמצעות צילום ויצירת סרטוני אנימציה ב-STOPMOTION
חינוך גופני בכיתת הגן
בתוך כיתת הגן, בנתה אושרית סביבה מעודדת תנועה, יצרה מוקדי פעילות תנועתית זמינים לילדים מדי יום
שילוב תנועה בשגרת הגן
בסרטון נוכל לראות ילדים פעילים, יוזמים, מתכננים ומארגנים פעילות תנועתית מאתגרת במרחבי הגן
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.