דלג אל

הצהרת נגישות
מעגן

להתערבות מוקדמת השלכות לטווח ארוך: היא מונעת הצטברות והחמרה של קשיים התפתחותיים, מונעת הופעתם של קשיים רגשיים והתנהגותיים נלווים ומאפשרת צמיחה מתוך מימוש יכולותיהם של הילדים.

תוכנית מעגן היא תוכנית התערבות מערכתית רב-תחומית בתחומי ההתפתחות השונים בעבור ילדים המתקשים בתפקודם במסגרות החינוך בגיל הרך. צוות מעגן הוא מערך של בעלי מקצוע מן התחומים ההתפתחותיים הפועל בשיתוף עם הצוות החינוכי במסגרות החינוך בגיל הרך.
צוות רב-מקצועי זה הוא גורם היוועצות ותמיכה למחנכים ולהורים לגבי הילדים במסגרת וגורם מתערב בכל רובדי המניעה. תוכנית מעגן יוצרת את השילוב בין התחומים הטיפוליים והחינוכיים העונים על אפיוני הילדים הלומדים במערכת החינוך הקדם יסודי.

מבטים

השימוש בכלי 'מבטים' לצורך התבוננות בסביבה הטבעית של הגן, בילדים משחקים, יוצרים, מתנסים בקשרים חברתיים ובפעילויות חקר, הולם את התפיסה החינוכית שמקדם האגף לחינוך הגיל הרך.
תפיסה זו מבוססת על מחקרים בארץ ובעולם המצביעים על רצף התפתחותי בתחום הפיזי, הרגשי החברתי, השפתי והקוגניטיבי.

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.