דלג אל

הצהרת נגישות

תערוכות ותחרויות באומנות חזותית ביסודי

חזרה
תערוכות ותחרויות באומנות חזותית ביסודי

לימודי האומנות הם מרחב שיש בו מקום לחשיבה רב-ממדית, יצירתית ומורכבת. לפיכך בשיעורי האומנות יינתן מרחב לביטוי אישי בכלים חזותיים ולהתייחסות הוליסטית אל התלמיד.
לימוד האומנות תורם לפיתוח הרגישות לעולם החומרי-חושי-חווייתי. טיפוח הדמיון והחשיבה היצירתית של כל ילד וילדה הם מהמטרות המרכזיות של חינוך לאומנות. דמיון ויצירתיות הם יכולות טבעיות בקרב ילדים הזקוקות לטיפוח ולתנאים תומכים.
תחרויות ותערוכות יכולות לתת במה לתהליכים אלו שעוברים תלמידי האומנות ולהעניק עוד מרחב לביטוי פומבי של העשייה בסדנת האומנות.

תערוכה במכביה ה-21

תערוכה במכביה ה-21

ביולי 2022 נפתחה המכביה ה-21 בישראל. מטרת התערוכה לתת ביטוי אומנותי לערך החינוכי של הספורט בהיותו גורם מלכד ומאחד בעם ישראל.
התערוכה הוצגה בסוף חודש מאי 2022 ולאורך כל תקופת המכביה ולוותה בחוברת מהודרת.

תחרות כחול לבן

תחרות כחול לבן

אגף א' לפיתוח פדגוגי במזכירות הפדגוגית ואגף א' לחינוך יסודי במִנהל הפדגוגי, בשיתוף מטה כחול לבן במשרד הכלכלה, מובילים תוכנית בין-תחומית בבתי הספר היסודיים להעלאת המודעות להעדפת מוצרי כחול לבן. שיאה של התוכנית בתחרות של תוצרים המבטאים את הערך והתובנות שירכשו התלמידים בתהליך החינוכי של העדפת תוצרת כחול לבן.

אולי תתעניינו גם ב...

הקהילה הווירטואלית של מורי אומנות חזותית
ריכוז מידע מקוון על פעילות החינוך לאומנות חזותית
תוכנית לימודים באומנות חזותית ליסודי
תוכנית הלימודים לתלמידי בית הספר היסודי הנותנת מענה להוראה-למידה של האומנות החזותית הן בהיבט המעשי הן בהיבט הפרשני.
תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית
תוכניות וערכות לימוד למורי אומנות חזותית ביסודי המשלבות את האומנות בתחומי דעת נוספים על פי רעיונות גדולים ושאלות פוריות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.