דלג אל

הצהרת נגישות

תוכנית לימודים באומנות חזותית ליסודי

חזרה
תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים באומנות לבתי הספר היסודיים מיועדת להוראה של כל תלמידי ישראל בכל המגזרים. התוכנית המוצעת נותנת מענה ללמידה, להוראה ולהערכה משמעותיות, מותאמת לצורכי הלמידה, ההוראה והערכה במאה העשרים ואחת ומגיבה לשינויים הטכנולוגיים והתאורטיים שהתחוללו בחברת המידע בעשור השני של שנות האלפיים.

התוכנית נותנת מענה להוראה-למידה הן בהיבט המעשי של יצירה וביטוי חזותי הן בהיבט הפרשני של הבנת יצירות ודימויים בעידן החזותי. התוכנית מעודדת הוראה משתפת המבוססת על דיאלוג ועל סובלנות לריבוי דעות ופתרונות. הוראה המבוססת על דיאלוג תאפשר בחינה רחבה של נושאים, אמצעים ופרשנויות. היא איננה מציעה שיעורים כמתכונים סגורים ומוכנים לביצוע אלא מציגה אבני דרך העומדות בתשתיתן של מטרות התוכנית ואת אופני השימוש בהן, לצורך בניית שיעורי אומנות מרתקים ורלוונטיים ללומד ולמלמד כאחד. אבני דרך אלה שזורות זו בזו ואמורות לשמש את המורה בתכנון ובהערכה של יחידות ההוראה ומערכי השיעורים לאורך שנות ההוראה בבית הספר.

הקמת גלריה בבית הספר

הקמת גלריה בבית הספר

לפניכם תוכנית, הנחיות ומפרט לחדר אומנות בשלב החינוך היסודי. התוכנית עוסקת בשלושה מרחבי פעולה בבית הספר: חדר האומנות, חללי תצוגה וחלל גלריה. מסמך זה מעודד בנייה או בחירה מושכלת וראויה של חללים להוראת אומנות או שינוי ותכנון מחדש של הסביבה הקיימת.

אולי תתעניינו גם ב...

תערוכות ותחרויות באומנות חזותית ביסודי
הצעות להשתתפות בתערוכות ובתחרויות לתלמידי האומנות בבית הספר היסודי
תוכניות בין-תחומיות באומנות חזותית
תוכניות וערכות לימוד למורי אומנות חזותית ביסודי המשלבות את האומנות בתחומי דעת נוספים על פי רעיונות גדולים ושאלות פוריות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.