דלג אל

הצהרת נגישות

להבין צמחים – חלק ב: יסודות ביולוגיים של הצמח

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
ביולוגיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
4 שבועות | 3-1 שעות שבועיות
פותח ע"י:
אוניברסיטת תל אביב
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

להבין צמחים – חלק ב: יסודות ביולוגיים של הצמח
מרצה: פרופ' דניאל חיימוביץ

קורס זה מיועד לאנשים המעוניינים להבין את הביולוגיה הבסיסית של הצמח. בקורס זה נלמד על היחס בין תפקוד למבנה בצמחים ובתאיהם. לאחר מכן, ננסה להבין כיצד צמחים גדלים ומתפתחים ומייצרים מבנים מורכבים כגון פרחים. ברגע שנדע כיצד הצמחים גדלים ומתפתחים, נעמיק בתהליך הפוטוסינתזה – תהליך שבו הצמחים לוקחים מהאוויר פחמן דו-חמצני ומים מהקרקע והופכים אותם לחמצן כדי שנוכל לנשום, ולסוכר כדי שנוכל לאכול. בשיעור האחרון נלמד על המדע המרתק, החשוב ומעורר המחלוקת שמאחורי ההנדסה הגנטית בחקלאות.
הרצאות הווידאו בקורס מועברות באנגלית ומלוות בכתוביות בעברית או בערבית.
לקורס אין דרישות מקדימות. עם זאת, אנו ממליצים להקדים ולקחת את הקורס להבין צמחים – חלק א: צמח – מה הוא יודע? הקורס בוחן כיצד צמחים רואים, מריחים, שומעים ומרגישים את סביבתם, ומספק בסיס טוב להעמקה בביולוגיה של הצמח שנעשית בקורס זה.
כדי לצבור קרדיט אקדמי של אוניברסיטת תל אביב בעבור הקורס, יש לעמוד בהצלחה בבחינה שמתקיימת באוניברסיטת תל אביב. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן. נוסף על כך, אפשר להתקבל לחלק ממסלולי הלימוד באוניברסיטת תל אביב באמצעות הקורסים המקוונים – קראו עוד כאן. מורים המעוניינים ללמד את הקורסים בכיתותיהם מוזמנים לקרוא בקישור הבא על תוכנית תיכון אקדמי מקוון.

אולי תתעניינו גם ב...

אינטרו לתכנות בשפת Java
נלמד את יסודות ג'אווה סקריפט, שפת התכנות הפופולרית ביותר בפיתוח באינטרנט. הקורס מבית היוצר של גוגל מתאים לכל מי שרוצה להתחיל ללמוד תכנות, גם בלי רקע כלל.
איך דברים עובדים: היכרות עם עולם הפיזיקה
מבוא לפיזיקה בהקשר של חפצים יום-יומיים. הקורס באנגלית, מתורגם לעברית.
רבייה מינית ממולקולות עד פילים
סקס הוא למרבה הפלא צורת הרבייה האוניברסלית של חיות וצמחים. בקורס ייחודי זה שצולם כולו בשטח נלמד על הבסיס האבולוציוני השמור שלה ונפגוש את העושר של התנהגויות ר...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.