דלג אל

הצהרת נגישות

טלוויזיה כחול-לבן: זהויות משתנות בסדרות ישראליות

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
אומנות ותרבות, היסטוריה, רוח וחברה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ז, ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
8 שבועות | 4 שעות בשבוע
פותח ע"י:
המכללה האקדמית ספיר
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

טלוויזיה כחול-לבן: זהויות משתנות בסדרות ישראליות
מרצה: איתי חרל"פ

רובנו בישראל צופים בטלוויזיה, בין אם זה בחדשות, בתוכניות מציאות או דרמה, בין אם זה נעשה על מסך הטלוויזיה, המחשב או בטלפון החכם, ובין אם בסלון הביתי, בחדר השינה או ברכבת בדרך לעבודה.
רובנו לרוב גם לא מתייחסים אליה ברצינות, אלא כבידור קל, דרך לדעת מה קרה בעת האחרונה ואולי נושא נוסף שאפשר לדבר עליו, או להתלונן עליו, עם חברים וחברות.
בקורס הזה נרצה להעשיר את חוויית הצפייה שלכם בממד נוסף: הממד הביקורתי, או אם תרצו האינטלקטואלי. מטרת הקורס היא מצד אחד לספק ידע היסטורי ותאורטי שיאפשר להבין טוב יותר את הטלוויזיה הישראלית, ומצד שני להעלות תהיות ושאלות (לעיתים ללא תשובות) על הטלוויזיה הישראלית. יושם דגש על ז'אנר הדרמה ועל הזהויות השונות המופיעות בו המוצגות כמנוגדות (האומנם): דתיים מול חילונים, ציונים מול גלותיים, יהודים מול ערבים, ישראלים מול פלסטינים, גברים מול נשים, צעירים ודור ה-Y מול מבוגרים, להט"בים מול הטרוסקסואלים ועוד.
בשביל ללמד את הקורס בחרנו, איך לא – להפיק תוכנית בלעדית שתלווה כל פרק ופרק. הקורס בנוי באופן גמיש, ככה שלפי תחומי העניין שלכם או התוכניות האהובות עליכם, תוכלו לבחור מה הם השיעורים שבהם תרצו לצפות ובאיזה סדר, ממש כמו הטלוויזיה היום. בכל שיעור נוכל ביחד לשאול שאלות, לערוך דיונים ואולי אפילו להתווכח (בצורה מכבדת כמובן).
מטרות הקורס הן להעשיר את חוויית הצפייה בטלוויזיה על ידי מתן כלים שיאפשרו להבין ולבקר את הטלוויזיה הישראלית, להעמיק את ההבנה של הלומדים והלומדות את התרבות הישראלית דרך אחד מתוצריה הבולטים – הטלוויזיה, וכמובן לספק חוויית למידה מהנה ומגוונת. כדי להתחיל את הקורס לא צריך כל ידע מקדים, צריך רק להירשם אליו חינם בדף הזה, ומשם הדרך מתחילה – ומי יודע איך ומתי תסתיים...
ד"ר איתי חרל"פ, בשם כל צוות הקורס.

אולי תתעניינו גם ב...

כזה ראה וחדש: חגי ישראל במבט פדגוגי חדשני ובגישה רב תרבותית
מעוניינים ללמוד דרכים חדשות לעיצוב חוויות למידה בכיתה? רוצים להעשיר את עולם הידע האישי והמקצועי שלכם בתכנים הקשורים למועדי ישראל, לחגים ולמועדים? קורס "כזה ר...
"להבין צמחים – חלק א: צמח – מה הוא יודע?"
כיצד הצמחים חווים את העולם? האם צמחים רואים, שומעים ומריחים? מתוך הדגשת המחקר הביולוגי העדכני, נבחן את חייהם הפנימיים של הצמחים, ונגלה שיש לנו הרבה יותר במשו...
יסודות הצילום
בקורס זה נזמין אתכם לצאת לעולם היפה הזה, מלא ההרפתקאות, על ידי לימוד מדעי הצילום.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.