דלג אל

הצהרת נגישות

רעיונות מרכזיים בפיזיקה

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
פיזיקה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
coursera
משך הקורס:
11 שבועות
פותח ע"י:
Tel Aviv University
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

רעיונות מרכזיים בפיזיקה
מרצה: Ron Lifshitz, Ph.D., Professor of Physics Raymond and Beverly Sackler School of Physics & Astronomy

במהלך מאות השנים האחרונות, פיתחה הפיזיקה מגוון רחב של רעיונות המאפשרים לתאר ולהסביר את העולם שסביבנו בדיוק מפליא ומתוך הבנה עקרונית עמוקה.

מקצת מרעיונות אלו נראים כיום פשוטים ומובנים, אבל חלקם מורכבים ויצירתיים עד כדי כך שיש מי שיגדירם היצירות האינטלקטואליות הכבירות ביותר של האנושות.

מתוך סקירה של תחומי פיזיקה מגוונים, החל ממכניקה וכבידה, דרך אלקטרומגנטיות, גלים ואופטיקה, וכלה בתורת הקוונטים, ננסה לטעום ולהתרשם בקורס הזה ממבחר דוגמאות של רעיונות מרכזיים בפיזיקה.

אלו כוללים בין השאר את רעיון הסימטריה, חוקי שימור, מושגי האנרגייה והאנטרופיה, עקרון היחסות ותפיסת הזמן בפיזיקה, עקרון האוניברסליות ורעיון האיחוד, עקרונות מינימום וכמובן את עקרון הפרה הכדורית המפורסם.

נכיר את השיטה המדעית שעליה מבוססת ההתפתחות הרעיונית בפיזיקה, ונצפה בעשרות הדגמות וניסויים שיסייעו לנו בהבנת הרעיונות והמושגים האלה.

אולי תתעניינו גם ב...

אתגרים בדרך לירח
איך מנווטים בחלל בלי GPS? מה קורה כשיוצאים מהאטמוספרה? אילו אתגרים מציב החלל ועל פי מה נקבע מועד הנחיתה של החללית על הירח? בואו ללמוד על כך בקורס הדיגיטלי הק...
מדע החלל
מיסודות האסטרונומיה והצפייה בכוכבים אל המדע מאחורי לידתו של כוכב, קורס זה של ארבעה שבועות ישנה את דרך ההתבוננות שלכם בשמי הלילה. תבחנו את קבוצת הכוכבים המפור...
רעיונות מרכזיים בפיזיקה
מתורת הכבידה של ניוטון ועד תורת הקוונטים, הקורס סוקר מגוון תחומים בפיזיקה דרך הסבר הבסיס הרעיוני שעליו הם נשענים.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.