דלג אל

רעיונות מרכזיים בפיזיקה

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
פיזיקה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ז, ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
9 שבועות | 4-2 שעות בשבוע
פותח ע"י:
אוניברסיטת תל אביב
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

רעיונות מרכזיים בפיזיקה
מרצה: פרופ' רון ליפשיץ

במאות השנים האחרונות פיתחה הפיזיקה מגוון רחב של רעיונות המאפשרים לתאר ולהסביר את העולם שסביבנו בדיוק מפליא ומתוך הבנה עקרונית עמוקה. מקצת מרעיונות אלה נראים כיום פשוטים ומובנים, אבל קצתם מורכבים ויצירתיים עד כדי כך שיש מי שיגדירם – היצירות האינטלקטואליות הכבירות ביותר של האנושות.
קורס זה אינו דורש ידע מוקדם בפיזיקה או נטייה מתמטית. הקורס סוקר תחומי פיזיקה מגוונים, החל ממכניקה וכבידה, דרך אלקטרומגנטיות, גלים ואופטיקה וכלה בתורת הקוונטים, ומציע טעימה ממבחר דוגמאות של רעיונות מרכזיים בפיזיקה. אלה כוללים, בין השאר את רעיון הסימטרייה, חוקי שימור, מושגי האנרגייה והאנטרופיה, עקרון היחסות ותפיסת הזמן בפיזיקה, עקרון האוניברסליות ורעיון האיחוד, עקרונות מינימום וכמובן, עקרון הפרה הכדורית החשוב. במהלך הקורס נכיר את השיטה המדעית שעליה מבוססת ההתפתחות הרעיונית בפיזיקה, ונצפה בעשרות הדגמות וניסויים שיסייעו לנו בהבנת הרעיונות והמושגים האלה.
מומלץ לקחת את הקורס במלואו על פי סדר הפרקים, אולם ישנה אפשרות לבחור מבין כמה מסלולי למידה מקוצרים.
כדי לצבור קרדיט אקדמי של אוניברסיטת תל אביב בעבור הקורס, יש לעמוד בהצלחה בבחינה שמתקיימת באוניברסיטת תל אביב.
תוכלו למצוא מידע נוסף כאן. נוסף על כך, אפשר להתקבל לחלק ממסלולי הלימוד באוניברסיטת תל אביב באמצעות הקורסים המקוונים. קראו עוד כאן.
מורים המעוניינים ללמד את הקורסים בכיתותיהם מוזמנים לקרוא בקישור הבא על תוכנית תיכון אקדמי מקוון.

אולי תתעניינו גם ב...

מיתוג: יצירת קמפיין עם אימפקט משמעותי המספר את סיפור המותג
קורס זה מציע לתלמידים מתודולוגיה קלה ליישום למיתוג, לשיווק וליצירת קמפיין.
כימיה אורגנית למהנדסים – עברית
מטרת הקורס להקנות ידע כללי בכימיה אורגנית הנמצאת בכל תחום בחיינו (אוכל, תרופות, פלסטיק, חומרי ניקוי, שומנים, אנזימים, פפטידים ועוד). הקורס יתמקד בתיאור התגוב...
חקר הסרטן
קורס פתוח זה מיועד לאנשים המעוניינים לפתח הבנה של מחלת הסרטן, כיצד מונעים אותה, מאבחנים אותה ומטפלים בה. הקורס סוקר את הביולוגיה המולקולרית של סרטן ואת סימני...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.