דלג אל

הצהרת נגישות

תחרויות ואולימפיאדות

חזרה

האולימפיאדה הבין-לאומית לפילוסופיה

תחרויות ואולימפיאדות

בכל שנה בחודש מאי נשלחים שני תלמידים ומורה מלווה לתחרות האולימפיאדה הבין-לאומית לפילוסופיה. התלמידים מתחרים בתלמידי תיכון מן העולם בכתיבת חיבורים פילוסופיים. לפני התחרות הבין-לאומית מתקיימת תחרות ארצית בכתיבת חיבורים פילוסופיים באנגלית בין תלמידי הפילוסופיה בארץ. נושאי החיבורים הם הנושאים שנכתבו עליהם חיבורים בתחרויות האולימפיאדה בשנים עברו או נושאים דומים. לתחרות האולימפיאדה הבין-לאומית לפילוסופיה יש גם מטרות נוספות: מפגש של תלמידי הפילוסופיה עם תלמידים אחרים בעולם וקיום דיונים פילוסופיים משותפים יצירת קשרים עם תלמידים בעולם בעלי תחומי התעניינות דומים.

תחרות כתיבת חיבורים פילוסופיים

תחרות כתיבת חיבורים פילוסופיים

תחרות כתיבת חיבורים פילוסופיים לתלמידי כיתות י-יב במגמת הפילוסופיה התקיימה ב-17 בינואר 2022, ט"ו בשבט תשפ"ב.

תחרות כתיבת חיבורים פילוסופים לתלמידי כיתות י-יב במגמת פילוסופיה תתקיים בתאריך 26.12.2022 בשעה 16:30 בזום

כנס ארצי של תלמידי הפילוסופיה

כנס ארצי של תלמידי הפילוסופיה

בשנים האחרונות קיימנו במהלך שנת הלימודים כנס ארצי של כל תלמידי הפילוסופיה בארץ. הכנסים עסקו בנושא נבחר שעליו שמעו התלמידים הרצאות פילוסופיות ממרצים במוסדות האקדמיים השונים. לאחר הכנס נערכו דיונים פילוסופיים בנושאי ההרצאות בקבוצות קטנות של תלמידים. את הדיונים על תוכני הכנס הנחו המורים המלמדים. פעילות זו נועדה לאפשר לתלמידים מפגש עם מורים וחוקרים באקדמיה, הצגת שאלות וחוויה של השתתפות בדיון עם תלמידי פילוסופיה שאינם מכירים ממקומות שונים בארץ.

כנס פילוסופיה לתיכונים תשפ"ב בנושא המשטר המדיני הטוב והחיים הטובים התקיים ב-22 בפברואר 2022 באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

כנס תלמידי פילוסופיה ארצי תשפ"ב התקיים ב-13 במרץ 2022 באוניברסיטת בן גוריון בנושא "המשטר המדיני הטוב והחיים הטובים".

אולי תתעניינו גם ב...

תוכניות לימודים
תוכנית הלימודים בפילוסופיה נועדה ליצור מסגרת וכיוון ללימודי הפילוסופיה בחטיבה העליונה בבית הספר הכללי. התוכנית ערוכה לפי חלוקה של הפילוסופיה לתחומים, כמקובל ...
היבחנות והערכה חלופית
הבחינות בפילוסופיה הן בחינות בכתב שנעשות במסגרת בית הספר. בית הספר חייב לקבל מראש את אישור המפמ"ר על השאלון. נושאי העבודות האישיות ורשימת המקורות לנושאים יוג...
קהילות מורים והשתלמויות
קבוצת ואטסאפ סגורה למורים לפילוסופיה
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.