דלג אל

זכות ואחריות - יום זכויות הילד

זכות ואחריות - יום זכויות הילד

הרעיון שלי 

לרגל יום הזכויות הבין-לאומי לילד המצוין מדי שנה ב-20 בנובמבר, הכינה המורה ענבל טל, מחנכת כיתה ג׳ בבית הספר הר-נבו בתל אביב ובעלת האתר והבלוג "מה בכיתה", פעילות בנושא "זכות ואחריות" לכיתות א-ג.

ענבל הגיעה לתחום ההוראה לאחר קריירה ארוכת שנים בתחום ההייטק .לפני כשלוש שנים החליטה לעשות הסבה מקצועית מתוך רצון לבטא את אהבתה הרבה ללמידה חדשנית ויצירתית השמה דגש על אקטואליה וידע עולם, ומתוך כמיהה למגע חינוכי ישיר עם הילדים. האהבה והתשוקה לעיצוב ואסתטיקה לצד קידמה וחדשנות מלווה אותה לדבריה מילדות, ומהווה חלק בלתי נפרד מעשייתה החינוכית.

הזדמנות לשיח בנושא זכויות וחובות התלמידים

יום זכויות הילד, אומרת ענבל, מהווה הזדמנות לקיים שיח בכיתה על החובות והזכויות של התלמידים בבית, בבית הספר ועל הזכויות הבסיסיות של כל אדם. ביום זה נוהגת ענבל לדבריה לפתוח בהסבר כללי לתלמידיה - מהן בכלל זכויות ומדוע חשוב שלילדים יהיו זכויות, ומדגישה  בפניהם שלצד הזכויות שלהם קיימת להם גם אחריות: אחריות לא לפגוע בזכויות של האחרים.

 > למצגת

> לדפי הפעילות

הכנת פנקס זכויות

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.