דלג אל

הצהרת נגישות

פרימחול – גיליון 2 | מרץ 2024 אדר תשפ"ד

דבר המפמ"ר

דבר המפמ"ר

רכזות ורכזים ומורות ומורים יקרות ויקרים,
" מהכל נשארו רק שלושה דברים:
הידיעה שאנחנו תמיד בהתחלה
הידיעה שאנחנו חייבים להמשיך
הידיעה שיפסיקו אותנו לפני סיום.
לעשות מההפסקה דרך חדשה
לעשות מהנפילה צעד של מחול
מהפחד – גשר
ומהחיפוש – מפגש" (פרננדו פסואה)

חג פורים מזכיר לנו שאנחנו בהתחלה... הפור שהוטל עלינו אז, התחיל מההתחלה. קרה. אנחנו עוד באי ודאות וממתינים ל"נהפוך הוא", לשמחה אמיתית של "עדלאידע" בידיעה שבדרך מצמיחים שמחות צנועות, שחשובות לנו ליכולת להמשיך.
מלווה אותי עבודת הכוריאוגרפיה לבגרות של תלמידת מגמת מחול מנופי הבשור ביצירתה "האם הלולאה תהיה המשכית? תחזירו אותם הביתה עכשיו!!!" שהשתמשה במוטיב הנפילה כראי למצב הנפשי שלה ושל חברותיה. מעומק הנפילה היא עשתה צעד של מחול. תודה לרכזת המגמה ימית אביטל וצוות המגמה שליוו את התלמידות במסירות ומקצועיות מכל הלב והנשמה בתעצומות נפש גדולות ועל הפתיחות הגדולה לשתף את כולנו בדרך. אני ממליצה לקרוא את ששיתפה ב"קולות מהשטח".
ועלינו להמשיך.
אני זוכה להגיע למופעים ולצפות בבחינות הבגרות. ניכר שכולכן במסירות רבה מטפחות ומטפחים, ומחזקות ומחזקים את התלמידות והתלמידים ומרוממות ומרוממים את הגוף והנשמה. ועל כך תודה! כמו כן, קהילות המחול ביסודי בצפון ובירושלים ומנח"י החלו פעילותן ומהחיפוש מצאו –מפגש. ונפתחות כבר בשבוע הבא השתלמויות חדשות עכשוויות וחדשניות: בינה מלאכותית וחינוך מיוחד במחול.
נפגש כולנו בצעד של מחול ב"קמים לרקוד" ערב עבודות נבחרות תשפ"ה שיתקיים בסוזן דלל במאי. בחרנו לתת מקום מכובד על הבמה למגמות מהדרום: נופי הבשור, שער הנגב ואמנויות אשקלון. מקווה מאוד שהשילוב אכן יתאפשר.
נגשר על ומהפחד מבניית תוכניות עבודה שנתיות ונמשיך את ההדרכות למורות ומורי המחול ביסודי על כלי התיכנון החדש שבנינו עבורכן. בשנה הבאה בבתי הספר היסודיים כולן יגישו אלינו ולמנהלי בתי הספר תוכניות שנתיות באמצעות הכלי בלבד.
עוד לפני סיום, ובהפסקה, נסלול דרך חדשה באמצעות "הכיתה האקדמית". פתחנו בפני תלמידות ותלמידי מגמות המחול אפשרות לתחילת לימודים אקדמאים במוסדות ההשכלה הגבוהה עוד בתיכון בתחום הבלט הקלאסי! פרטים נוספים ימסרו במפגש הקרב באפריל.
ולעוד דרך חדשה, נפתח צוות חשיבה במכון מופ"ת שדן בתוכנית הלימודים לחטיבה העליונה, פנינו לאן? בריכוזה של ד"ר ילי נתיב. כולכן מוזמנות לשיח. בנוסף, אנחנו לקראת סיומה של כתיבת תכנית הלימודים החדשה לחטיבות הביניים שמרחיבה את פרקי הביצוע למחול עם ישראלי לבמה, דבקה לבמה והיפ-הופ ומנסחת לראשונה גם סילבוס מסודר לשלב גיל זה במגמות בישראל בתחומי הטכניקה המסורתית.
תודה לד"ר רנה בדש וד"ר יונת רוטמן על הכתיבה האינטנסיבית, המעמיקה, המקצועית והחדשנית! מקווה שנשיק את התוכנית בקרוב.
תודה גדולה למדריכות הפיקוח על החינוך למחול על המקצועיות, המסירות והאכפתיות סביב השעון בנתינה.
תודה מיוחד לשירי לילוס על עריכת גליון זה.

חג פורים שמח ובתקווה לחזרתם המהירה של החטופות והחטופים,
הילה

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.