דלג אל

הצהרת נגישות

פרימחול - גיליון 3 | מרץ 2023 ניסן תשפ"ג

פרימחול - גיליון 3 | מרץ 2023 ניסן תשפ"ג מגמת המחול אלפי מנשה. צילום: אפרת מזור

"האביב שוב צוהל
ואיתי משתולל,
איזה לילה, איזה לילה
איזה לילה, איזה ליל."
(מילים: דודו ברק, ביצוע "שוקולד, מנטה, מסטיק")

לקול האביב שמגיע ובחוץ משתולל, כולנו כמהים לסוב יחד. לחוג במשותף, בצבעי פריחה מגוונים.

ויהי בחצי הלילה, באשמורת השנייה של השנה, נשמח מנפלאות שחווינו עד כה: מהצלחות בכ-80 בגרויות מעשיות ומופעי שיא, משלושה ימים של בחינת הרסיטל הארצית, מבחינת עבודות הגמר הארצית, מהשתתפותכן.ם הגדלה בקורסים של פיתוח מקצועי המעשיים והתאורטיים, משלוש קהילות מחול שוקקות ביסודי, מהמסלול החדש לעבודות גמר לתלמידי מגמות מחול אשר במסגרתו הוגשו כ-50 הצעות מחקר לקראת השנה הבאה, מקורס תעודת מדריך שיוצא לדרך במכללת סמינר הקיבוצים ובמכללת אורות ישראל.

נצהל בהתרגשות גדולה כשפנינו לתחרות התלמידות.ים המצטיינות.ים שלנו שחוזרת אחרי שלוש שנים של הפסקה! התחרות נושאת פרסים מטעם משרד החינוך הן למגמות המחול בתחום הכוריאוגרפיה והן לתלמידות.ים בביצוע בלט קלאסי ומחול מודרני. בנוסף, מלגות לימודים לשנה ממכללת סמינר הקיבוצים והאקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים והתלמדויות בכל הלהקות הגדולות: להקת בת שבע, הלהקה הקיבוצית, להקת ורטיגו והבלט הישראלי וב"כלים" גוף לעבודה כוריאוגרפית. תודה לכל השותפים. 

ביום רביעי ה-17.5.23 יתקיימו רבע וחצי גמר התחרות וב-28.5.23 נחגוג את גמר התחרות במסגרת "ערב עבודות נבחרות תשפ"ג – מחוללים מנהיגות". אכן איזה לילה, איזה ליל!

במסגרת האביבית של המחול לפניכן.ם הזדמנות לסדנאות ומופעים בינלאומיים עם להקת בלט דורטמונד ו-N.D.T תודה לעופר זקס על שיתוף הפעולה.

באשמורת השלישית של השנה, ניפגש להדרכות בוחני עבודות הגמר במסלול החדש, לקורסים נוספים של פיתוח מקצועי ולכנס הסיום שלנו ב-2.7.23 בביתה של להקת "פרסקו".

תודה לכולכן.ם שפועלות.ים במקצועיות, במסירות וללא לאות לעורר ולשמר את החדווה שבמחול.

בגיליון זה, מופיעים גם מידע על רפורמת הבגרויות הגמישה, חומרי הוראה חדשים, קולות ייחודיים מהשטח, ועוד.

תודה גדולה לצוות האביבי שאיתי צוהל ומשתולל ובייחוד לשירי לילוס על עריכת גליון צבעוני זה.
ובכן ויהי בחצי הלילה, לקראת ליל הסדר והחג, נאחל לכולנו יחד צוהל ופחות משתולל.

חג אביב שמח,
הילה

מגמת המחול היובל. צילום: אפרת מזור.
מגמת מחול, בית הספר לאמנויות, יקנעם

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.