דלג אל

הצהרת נגישות

פרימחול - גיליון 2 | דצמבר 2022 כסלו תשפ"ג

פרימחול - גיליון 2 | דצמבר 2022 כסלו תשפ"ג

פרימחול - גיליון 2 | דצמבר 2022 כסלו תשפ"ג

דבר המפמ״ר גליון 2 תשפ״ג

״באנו חושך לגרש,
בידינו אור ואש.
כל אחד הוא אור קטן,
וכולנו אור איתן.
סורה חושך, הלאה שחור!
סורה מפני האור!״ (שרה לוי תנאי)

חג החנוכה הוא חלק ממגוון חגי אור שסובבים אותנו בתקופה זו, סביב התקצרות שעות האור. שירה של הכוריאוגרפית זוכת פרס ישראל שרה לוי תנאי שמצוטט חדשות לבקרים מדבר על חשיבות האור.
ומה יקרה אחרת? לטעמי היצירה ״ליקוי מאורות״ של אושרה אלקיים ז״ל ממנה נפרדנו בתקופה האחרונה מבהירה זאת היטב: חוסר אונים, יאוש, השפלה.
אז כדאי לנו לשמור על האור, תוך ההבנה שהאור עצמו, מורכב מספקטרום של צבעים. נקבל, נפעל ונרכיב יחד את כל הצבעים, נקבל אור איתן.
אנחנו נמשיך לחולל עם כל הצבעים ואת כל הצבעים כפי שלמעשה התכוונה לוי תנאי ועל כך תודה לכן.ם.
נחגוג יחד בחופשת החנוכה ביום עיון ״נוגע לא נוגע״ בשיתוף האקדמיה למוזיקה ומחול בירושלים, במהלכו נאיר סוגיות באשר לגבולות המגע בתחומינו.
שבוע אחריו נחגוג ב״נוכחות״ כנס ייחודי ראשון לכלל תלמידי האמנויות במוזיאון א״י בתל אביב. תשעה כוריאוגרפים נבחרו להוביל את הסדנאות וכל התלמידות.ים שלנו אשר יאירו בתנועה ומחול את המרחב המוזיאלי. מוזמנות.ים להירשם! ההגרלה תתקיים ביום חמישי!
נאחל הצלחה, בדרך רוויית אור לכל התלמידות.ים בבחינת הרסיטל ובבחינות באמנות המחול.
נמשיך כאור איתן בתחרות המצטיינים וערב עבודות נבחרות תשפ״ג בסימן אור וחושך.
תודה ענקית לצוות המאיר והמואר-מדריכת הפיקוח על החינוך למחול: שלי, סיון, נועה, אביטל, תמי, לימור ומירב ובייחוד לשירי לילוס על עריכת גלון זה . תודה מיוחדת לשותפות במנהל תקשוב של המשרד: איילת רייך, אפרת דורות, רותם יניב והצוות, שאפשרו פלטפורמה חדשה זו.
נתראה, נאיר ונסוב יחד בקרוב,

שלכן.ם,
הילה

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.