העברית מחבקת את יום המשפחה
![העברית מחבקת את יום המשפחה](/remote.axd?http://meyda.education.gov.il/files/pop/5125/משפחה-עברית-חטב-1.jpg?anchor=center&mode=crop&width=524&height=318&rnd=131625640620000000)
המילה מִשְׁפָּחָה מקורה בשורש ש-פ-ח שמשמעותו הראשונית היא "להצטרף" או "להתחבר". לרגל יום המשפחה הכנו בעבורכם דף מיוחד העוסק במשמעות המילים המציינות את בני המשפחה המורחבת ובמקורן הלשוני.
אולי תתעניינו גם ב...
ט"ו בשבט נוטע שורשים בשפה העברית
מה ההבדל בין הפעלים נטע, שתל וזרע? מהן המשמעויות השונות של המילה "פרי" בשפתינו? ומהו סיפורו של הביטוי "נתלה באילן גבוה"? כל זאת ועוד מבחר פעילויות בדף מיוחד ...
בין שואה לתקומה: ימי הזיכרון בעברית
לפניכם מבחר פעילויות ליום השואה ליום הזכרון וליום העצמאות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!