דלג אל

הצהרת נגישות

ממה העולם מורכב: מבוא לכימיה כללית

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
כימיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ז, ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
6 שבועות | 5-3 שעות בשבוע
פותח ע"י:
אוניברסיטת תל אביב
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

ממה העולם מורכב: מבוא לכימיה כללית
מרצה: ד"ר יוסי צפדיה ונטלי קוצ'רנקו

מהו חומר? מה קורה כאשר חומרים מתערבבים זה עם זה? האם אפשר להפריד חומר למרכיביו? ומהם בעצם מרכיביו? מהו החלקיק הכי קטן ששומר על תכונות החומר?
הקורס הזה יגרום לכם להתאהב בכימיה. אין צורך בידע מוקדם בכימיה וגם לא נצטרך לבצע חישובים מסובכים. נחוצה רק סקרנות. ניקח אתכם במסע בזמן מיוון העתיקה ועד לתקופתנו ונלמד על התפתחות התאוריה האטומית. נכיר מונחים בסיסיים בכימיה; נבין את ההיגיון העומד מאחורי הטבלה המחזורית; נכיר סוגים שונים של קשרים כימיים שבזכותם העולם אינו רק אוסף של אטומים בודדים שנעים במרחב, ולבסוף נלמד על חומצות ובסיסים. במסע הזה נכיר את צורת החשיבה המדעית ונעשה ניסויים בסרטונים ובבית. הקורס לא יעמיס במידע 'יבש' שצריך לשנן אלא יוליך אתכם, יד ביד, דרך התגליות המרגשות ששינו את העולם.
הרצאות הווידאו מועברות בעברית ומלוות בכתוביות בעברית או בערבית. כדי לצבור קרדיט אקדמי של אוניברסיטת תל אביב בעבור הקורס, יש לעמוד בהצלחה בבחינה שמתקיימת באוניברסיטת תל אביב. תוכלו למצוא מידע נוסף כאן. נוסף על כך, אפשר להתקבל לחלק ממסלולי הלימוד באוניברסיטת תל אביב באמצעות הקורסים המקוונים. קראו עוד כאן. מורים המעוניינים ללמד את הקורסים בכיתותיהם מוזמנים לקרוא בקישור הבא על תוכנית תיכון אקדמי מקוון.

אולי תתעניינו גם ב...

האם אנחנו עם סגולה?
מה זה "עם סגולה"? מה משמעות הביטוי הזה היום? אילו השלכות יש לכינוי הלאומי הראשון שקיבל העם היהודי? קורס זה הוא טעימה מהקורס 'מאדם לעם' של מכללת סמינר הקיבוצים
להבין את שורשי הפשע
קרימינולוגים, כמו מדענים בדרך כלל, מסכימים שמקור החיים בתהליך הברירה הטבעית. ואולם הרוב אינם משתמשים במידע זה כאשר הם לומדים מהו פשע ומדוע הוא קיים.
זכויות אדם – תאוריה ופילוסופיה
במרכז הקורס עומד חקר התפתחות ההבנה המקובלת של זכויות האדם האוניברסליות.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.