דלג אל

הצהרת נגישות

שלדים בארון – מסע בזמן בעקבות האבולוציה של בעלי החוליות

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
ביולוגיה
סוג הקורס:
מלווה למידה
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
8 שבועות | 5-2 שעות בשבוע
פותח ע"י:
המכללה האקדמית אחוה

תיאור הקורס

שלדים בארון – מסע בזמן בעקבות האבולוציה של בעלי החוליות
מרצה: ד"ר חיים סיון, הדס בוני, שלמה חדד

הקורס ״שלדים בארון – מסע בזמן בעקבות האבולוציה של בעלי החוליות״ מסביר בצורה פשוטה, חווייתית, ויזואלית ועוקב אחרי השלבים האבולוציוניים השונים של התפתחות קבוצות החולייתנים השונות.
הקורס אינו דורש ידע מוקדם ומותאם גם להוראת המדעים.
"שלדים בארון" הוא גם קורס פאוניסטיקה המציג את תכונותיהם ותפוצתם של בעלי החוליות בארץ ובעולם מתוך היכרות עם המחלקות השונות. הקורס כולל דוגמאות מרתקות לתכונות ולמאפיינים של בעלי חיים שונים.
הקורס צולם באזורים שונים בישראל, במעבדות, בגני חיות ובשדה. הקורס מועבר באופן חווייתי ועשיר על ידי אחד הזואולוגים הבולטים ביותר בישראל – ד״ר חיים סיון.
המרצה חיים סיון הוא איש שטח, אוהב אדמה ובעלי חיים, חוקר ומרצה לזואולוגיה במכללה האקדמית אחוה, באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובפקולטה לחקלאות. בין השאר הוא גם ממקימי הגן הזואולוגי בדרום NegevZoo. הוא מתמחה בנחשים וגם הוא בעצמו מוגדר חולייתן.
לאחר הבנת האזורים הזואוגאוגרפיים ברחבי העולם, מיקומה הנדיר והמיוחד של ארץ ישראל שאפשר בה מגוון עצום של מיני בעלי חיים, נעבור בכל פרק בקורס על כל אחת ממחלקות החולייתנים.
נסביר את היתרונות של כל קבוצה ביחס לקבוצה שקדמה לה אבולוציונית ונרחיב את הידע עם מתן דוגמאות של בעלי חיים בולטים בכל מחלקה.
החולייתנים הראשונים – מי היה החולייתן הראשון בעולם?
הדגים – נצלול לעולמה המופלא של המחלקה הגדולה ביותר בקרב החולייתנים ונכיר מיני דגים.
דו חיים – כיצד החלו החולייתנים לצאת מהמים? נכיר: ראשן, צפרדע וקרפדה.
הזוחלים – נאכיל תנינים, נלכוד נחשים ונכיר את הצבים.
העופות – כיצד הם כבשו את השמים?
היונקים – מאילו חולייתנים התפתחו? נכיר יונקים ביבשה ויונקים ימיים.
מעוניינים להעמיק את הידע שלכם בזואולוגיה ובאבולוציה? הקורס מיועד בדיוק בשבילכם!
קורס בשפה העברית שבמרכזו סרטוני וידאו קצרים המשלב פעילות אינטראקטיבית וקטעי קריאה.

אולי תתעניינו גם ב...

כלכלת צמיחה וצדק חלוקתי – חלק I
קורס זה עוסק בשאלות הגדולות בכלכלות ובחברות של המאה ה-21 כגון צדק חלוקתי, אי שוויון בהכנסה או בעושר ומתאם עם צמיחה כלכלית.
סימנים חיוניים: להבין מה גוף האדם מנסה להגיד לנו
לגוף ישנם סימנים חיוניים – קצב הלב, לחץ הדם, טמפרטורת הגוף, קצב הנשימה והכאב. כל אלו מעבירים מידע חשוב על המצב הפיזיולוגי של גוף האדם. בקורס שישה חלקים ובהם ...
מבוא לשפת הפייתון
בקורס תלמדו לתכנת בתוכנת Python צעד אחר צעד.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.