דלג אל

הצהרת נגישות

מרושתים - איך עובד האינטרנט?

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
מדעי המחשב, טכנולוגיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ז, ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
5-8 שעות
פותח ע"י:
מערך הסייבר הלאומי המרכז החינוך סייבר
הערה: על המורה ללמוד את הקורס How2MOOC לפרטים נוספים

תיאור הקורס

מרושתים - איך עובד האינטרנט?
מרצה:

זהו קורס מבוא תיאורטי קצר (5-8 שעות למידה בלבד), שיעניק לכם דריסת רגל ראשונה בתחום הרשתות. הקורס מתאים לכל מי שמתעניין בתחום רשתות המחשבים ורוצה להכיר מושגים ותהליכים בסיסיים. לא נדרש ידע מקדים או יכולות תכנות.

הקדמה:
כיצד התפתחה רשת האינטרנט מהמצאת הטלפון ועד ימינו? כיצד עובד מודל הבסיס להעברת מידע בין מחשבים בין השכבות השונות??
מונחי יסוד:
מהי כתובת IP וממה היא בנויה? למה צריך שם דומיין, ומה הקשר שלו לכתובת IP? איך בנוי שם דומיין? מהו פרוטוקול ואיך עובד פרוטוקול DNS?
מודל השכבות של רשת האינטרנט
למה צריך תקן לציוד תקשורת? איך מחלקים את המשימות של העברת המידע ברשת בין השכבות השונות?
שכבת האפליקציה
שכבת התעבורה
שכבת הרשת
שכבת הקו
השכבה הפיזית

איך הכל עובד ביחד:
מהן רצף הפעולות שצריכות להתרחש כדי שנוכל לגלוש באינטרנט? כיצד השילוב של פעילות הפרוטוקולים מאפשר את תהליך העברת המידע באינטרנט?

אולי תתעניינו גם ב...

לחקור את השפה האנגלית: שייקספיר
קורס זה יבחן את חייו ויצירותיו של ויליאם שייקספיר וייקח אותנו ממקום הולדתו בסטרטפורד לתיאטרון גלוב בלונדון, שם קיבל את מקומו המרכזי בספרות האנגלית.
ערבית מדוברת - מתחילים!
בואו ללמוד לדבר ולנהל שיחה יומיומית בערבית. בקורס נכיר את העולם העשיר של השפה הערבית ונלמד מילים ותופעות דקדוקיות חשובות בשפה הערבית. בסיום הקורס תדעו לנהל ש...
סימנים חיוניים: להבין מה גוף האדם מנסה להגיד לנו
לגוף ישנם סימנים חיוניים – קצב הלב, לחץ הדם, טמפרטורת הגוף, קצב הנשימה והכאב. כל אלו מעבירים מידע חשוב על המצב הפיזיולוגי של גוף האדם. בקורס שישה חלקים ובהם ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.