דלג אל

זֶמֶר לָךְ לַגִּיל הָרַךְ – שירים לקטנים ולגדולים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע מתחומי הליבה, ידע בין תחומי, ידע תהליכי, ידע עולם, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. אומנויות - אומנות מוזיקה: האזנה פעילה לאוצר מוזיקלי איכותי

אודות הפעילות

החוברת הרביעית בסדרת 'זמר לך לגיל הרך' מטמיעה כקודמותיה את מיטב הזמר העברי בקרב הילדים. מטרתה להפוך את הרפרטואר הנבחר לכלי לטיפוח תרבות ושפה.
השירים בחוברת, להבדיל מאלה המופיעים בחוברות הקודמות, יחברו את הילדים עם העולם הבוגר. השירים יגעו בליבם של ההורים ויעלו בהם זיכרונות. כמו כן שירתם בצוותא באירועים השונים בגן תיתן תחושה של שותפות וחמימות ושל לכידות חברתית שגם הילדים יספגו.
לחוברת מצורפים תקליטור שמע, תווים, מילים, רקע היסטורי על המשורר ועל המלחין, מידע על השיר והצעות לפעילות.
גם הפעם מעטרים את החוברת איורים של ילדים מגנים שונים בארץ, הכול כדי לקרב את הילדים אל העולם הבוגר.

אולי תתעניינו גם ב...

מתמטיקה זה משחק ילדים – בשיר, במשחק, בסיפור ובתנועה
בחוברת מגוון רעיונות לפעילויות אינטגרטיביות פשוטות המשתלבות בחיי היום-יום בגן, להעשרת הידע ולהעמקת ההבנה של הילדים והילדות
אודות החינוך הסביבתי בגני הילדים
האגף לחינוך קדם יסודי במִנהל הפדגוגי משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה פועלים לקידום החינוך הסביבתי במסגרת חינוך לערכי סביבה לאיכות חיים ולאקלים חינוכי בגן היל...
תיק ספרים מטייל לגננות מסגרת יום לימודים תוספתית יום חינוך ארוך
התוכנית הארצית ״תיק ספרים מטייל״ מזמינה אתכם לצאת למסע לימודי, חינוכי וערכי לטיפוח אהבת הספר והקריאה המותאם למסגרות המאריכות את יומן.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.