דלג אל

הצהרת נגישות

Mondly

Mondly

השנה, שנת תשפ"ג, נפתחת שנת הפעילות השניה של Mondly, אפליקציה משחקית ומהנה ללימוד באמצעותה בשנת תשפ"ב כבר תרגלו את העברית כ- 1500 תלמידים מכיתה ו' במגזר הדרוזי באופן עצמאי, מהנה ומלמד. ההישגים היו מרשימים והגענו למקום הראשון העולמי!
בעקבות הצלחת הפיילוט, בשנה זו, שנת תשפ"ג, שותפים לתוכנית תלמידי כיתות ד'- ה'- ו' והמשך גם כיתה ז', במטרה ללמוד עברית כשפה שנייה במגזר הדרוזי ועל מנת להעשיר את אוצר המילים והשפה הדבורה.

אודות המיזם

אודות

אפליקציית Mondly שייכת ל- ‏Start Digital, פרויקט חדשנות טכנולוגית של משרד החינוך שמטרתו לסייע בהוראת תחומי הדעת ולימודם באמצעות הנגשת כלים איכותיים של טכנולוגיה חינוכית מהשוק הבינלאומי לתלמידי ישראל ומוריהם.
Mondly מעניקה ללומדים הזדמנות לרכוש את השפה העברית בצורה מהירה ויעילה. תוך תירגול משחקי ומהנה התלמידים זוכרים מילים יסודיות, יוצרים משפטים, יכולים להתבטא ולוקחים חלק בשיחות תקשורתיות למטרות שונות.

  • הגברת המוטיבציה ללימודי עברית כשפה שנייה באמצעות משחוק דיגיטלי בהוראה
  • יצירת עניין בלימודי העברית כשפה שנייה בקרב התלמידים

האפליקציה מפרקת את תהליך הלימוד לשיעורים קצרים ומחלקת אותם לפי נושאים.
התלמידים לומדים מתוך שיחות אשר מסייעות בבניית אוצר מילים יסודי עם שמות עצם ופעלים שימושיים. השמע באפליקציה צלול ואיכותי ומוגש על ידי קריינים מקצועיים.
אפליקציית Mondly יודעת כיצד לשמוע את המילים וההתבטאות של התלמידים, הם מקבלים פידבק חיובי כאשר ההגייה ברורה ונכונה, מש שמשפר את המבטא שלהם.
האפליקציה משתמשת בדיווח חכם על ידי סטטיסטיקות מתקדמות, על מנת שהמורים יוכלו לעקוב אחר התקדמות התלמידים, אוצר המילים שלהם ורמת השיפור היומית של התלמידים.
לוח תוצאות שמתעדכן כל הזמן מציג את הישגי התלמידים המובילים ומספק תמונת מצב אודות התקדמות התלמידים. האופי המשחקי - הישגי יוצר הזדמנות לתחרות בין חברי הכתה ולהאצת ההתקדמות.

  • על ידי תחרות בין התלמידים.
  • על ידי בדיקת אוצר המילים שרכשו התלמידים במהלך שבוע או חודש.
  • באמצעות קיום סימולציה לשיחת חולין מצ'אט האפליקציה.
  • דרך עידוד כתיבה של משפט, הודעה, פסקה.

אולי תתעניינו גם ב...

תוכנית האולפנים
תוכנית האולפנים לרכישת עברית מדוברת לתלמידי החברה הדרוזית היא תכנית נוספת לשיפור מיומנויות השפה העברית המדוברת של התלמידים לצורך השתלבותם בחיי היום-יום בחברה...
כלי התקדמות הקריאה
כלי התקדמות הקריאה הוא כלי דיגיטלי מבית מיקרוסופט שמעניק ניתוח של איכות ההקראה של התלמידים באמצעות טכנולוגיה חדשנית
טעימות בעברית לגיל הגן במגזר הדרוזי והצ'רקסי
גן ילדים במערכת החינוך הדרוזית מדגיש את המאחד והמייחד, מאפשר היכרות עם מאפיינים תרבותיים, ומתייחס אל מגוון התרבויות כאל הזדמנות להעשרת עולם הילדים והילדות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.