דלג אל

תוכנית הלימודים באזרחות לחטיבת הביניים

חזרה
תוכניות הלימודים באזרחות

תוכנית הלימודים באזרחות בכיתה ט' משותפת למערכת החינוך על מגזריה: החינוך היהודי הממלכתי והממלכתי-דתי, החינוך הערבי והחינוך הדרוזי. התוכנית מבוססת הן על הדגשת המשותף לכל מרכיבי החברה הישראלית הן על ההכרה בייחודן של הקבוצות החברתיות השונות.

לפי מדיניות משרד החינוך יש ליצור רצף בין התוכניות לאורך כל שנות הלימוד. לפיכך עלה הצורך להציע ולפתח תוכנית לימודים בחטיבת הביניים שתהיה חלק ראשון מלימודי האזרחות ותניח את אבן היסוד של האזרחות – זיקות ויחסי גומלין בין האזרח והמדינה, וממנה ישתרגו נושאי הלימוד השונים בהמשך הדרך.

בתוכנית הלימודים המותאמת המוצעת כאן ישנם שני מרכיבים: נושאי ליבה ויחידות העמקה. בחירת יחידות ההעמקה נעשית לפי שיקול הדעת של המורים ולפי מאפייני בית הספר. ההמלצה המרכזית היא ליצור בכיתה ט' למידה מבוססת התנסות, רלוונטית לחיי התלמידים, אקטואלית, מחזקת מעורבות ומקנה כלים להתבוננות ולפעולה במדינה ובחברה.

חזרה לראש הדף

יחידות ההעמקה

אולי תתעניינו גם ב...

למידה מחוץ לכיתה בחטיבת הביניים
מגוון סיורים לימודיים, הרצאות ותוכניות העשרה באזרחות בחטיבת הביניים
קהילת המורים הווירטואלית לאזרחות
כאן תוכלו לקבל גישה לעלוני מידע מקוונים נוסף על קישורים לדף הפייסבוק של המורים לאזרחות
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.