דלג אל

יום הילדה הבין-לאומי, 11.10

יום הילדה הבין-לאומי, 11.10

המועצה הכללית של האו"ם החליטה בשנת 2011 לקבוע את התאריך 11 באוקטובר בכל שנה כיום הילדה הבין-לאומי.

מטרת היום כפי שהוגדרה על ידי האו"ם היא הדגשת חשיבות הנושא בשיח בין-לאומי ומתן מרחב להכרה, דיון וטיפול בסוגיות שונות בחיי ילדות בעולם. בעולם, ילדות יותר מילדים, חשופות לסכנת עוני, אנאלפבתיות, עבדות, סחר לצרכי זנות, נישואין בגיל צעיר, מחלות ועוד.

לשמחתנו, במדינת ישראל ילדות לא חשופות לסכנות במידה גבוהה כמו במדינות אחרות בעולם, אך יחד עם זאת, יש לחשוף גם את תלמידינו ותלמידותינו לנעשה בעולם וליצור התאמות ביום זה למאפייני החברה בישראל. התופעה של אפליית בנות קיימת בכל המגזרים בישראל, בנוסף למאפיינים הייחודיים לקבוצות שונות בתוך החברה. לכן חלה עלינו החובה להעלות את הנושא למודעות ולעסוק בו גם בישראל. עיסוק ביום זה יכול להוות נדבך נוסף בהרחבת העיסוק ב"אחר זה אני".

אנו מציעות לציין במערכת החינוך את "יום הילדה הבין-לאומי" מדי שנה. ביום זה ניתן לעסוק בנושאים שונים ומגוונים הקשורים לחיי הילדות והילדים בארץ ובעולם המותאמים לגילאים השונים. יום כזה נותן פתח ליצירתיות ומרחב למורות ומורים המעוניינים לעסוק בתחום מתוך תפיסה פדגוגית של למידה משמעותית ורלוונטית לחיי התלמידים.

אולי תתעניינו גם ב...

השבוע הלאומי לגלישה בטוחה ברשת - 2020
השבוע הלאומי לגלישה בטוחה יתקיים השנה בסימן: סוף שיתוף במחשבה תחילה. השבוע צויין בשנת 2020
יום השפה העברית, כ"א בטבת
ממשלת ישראל קבעה את יום כ"א בטבת, יום הולדתו של אליעזר בן יהודה מחייה השפה העברית , ל"יום השפה העברית". לפניכם פעילויות מובחרות ותכני לימוד עדכניים ואיכותיים...
יום הקשיש הבין-לאומי, 1.10
יום הקשיש הבין-לאומי הוא מועד שנקבע על ידי ארגון האומות המאוחדות, וארגון הבריאות העולמי, המצוין מדי שנה ב-1 באוקטובר
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.