דלג אל

הצהרת נגישות

אודות החינוך הסביבתי בגני הילדים

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

הגן העתידי:
קהילתיות, יזמות ויצרנות, ביטוי אישי, למידה במרחבי חיים, ידע מתחומי הליבה, ידע בין תחומי, ידע תהליכי, ידע עולם, מיומנויות קוגנטיביות, מיומנויות תוך אישיות, מיומנויות אישיות
סביבות למידה:
כל הגן, מחוץ לגן
מעגל השנה:
כל השנה

תחומי דעת ונושאים מרכזיים:

  1. מדע וטכנולוגיה: חינוך סביבתי

אודות הפעילות

האגף לחינוך קדם יסודי במִנהל הפדגוגי משרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה פועלים לקידום החינוך הסביבתי במסגרת חינוך לערכי סביבה לאיכות חיים ולאקלים חינוכי בגן הילדים.
חינוך סביבתי הוא מאתגרי המאה ה-21 וחשוב להתחיל בו כבר בגן הילדים.
בתהליך ההסמכה לגן ירוק נדאג לסביבה איכותית ובריאה לילדי הגן ונטפח צמחים בחצר ובגן. הצמחייה מפחיתה את זיהום האוויר והקרינה. כמו כן נשלב תוכניות מחוץ לכיתה בחצר הגן ומחוצה לה, נפחית רעש סביבתי ונאפשר לילדי הגן סדר יום רגוע במרחב נעים. כל אלו יתרמו לבריאות ולחוסן של ילדי הגן.

אולי תתעניינו גם ב...

ממשבר להזדמנות
הרצאתה של אירית לדור, מנהלת תחום נוער והגיל הרך ברשת הירוקה, בנושא פעלנות ואופטימיות בעידן של שינויי אקלים
תמונות מחפשות סיפור
הפעילות המוצגת בסרטון זה מדגימה כיצד אפשר להעריך את יכולותיהם השפתיות של ילדים על סמך סיפורים שהמציאו
מפות
במפגש נשתף בתהליך העיסוק במפות בגיל הרך
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.