דלג אל

הצהרת נגישות

חברות

חברות

נושא-על: אני ומשפחתי בבית ובסביבה הקרובה

קיימים כמה מעגלי חברות: מעגל רחוק, מעגל קרוב ומעגל אינטימי.

במעגל הרחוק החברים בקשר טוב זה עם זה, הם מתראים מעת לעת אבל אין ביניהם קרבה של ממש. עם החברים במעגל הרחוק נפגשים בעיקר כדי לשחק וליהנות.

במעגל הקרוב הקשר בין החברים קרוב יותר ומכירים אותם יותר לעומק מהחברים במעגל הרחוק.

במעגל האינטימי מתפתח קשר מיוחד בין האנשים, נוטים לספר להם סודות וסומכים עליהם שלא יגלו אותם לאחרים. המעגל האינטימי מונה בדרך כלל מעט חברים.

תופעת החברויות באינטרנט מאפיינת את המרשתת מראשית הקמתה. לפעמים הקשר מתפתח לחברות בעולם האמיתי.

האינטרנט מאפשר שמירה על אנונימיות ואי חשיפה של הזהות האמיתית. אפשרות זו מנוצלת לא אחת לרעה. אם כי האנונימיות יוצרת גם הזדמנויות חיוביות ובלבד שהגולשים פועלים לפי נימוסי רשת (נטיקט) ונורמות התנהגות שנועדו לתקשורת נכונה במרשתת.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}
אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

החדר שלי, בית המגורים והסביבה הקרובה
בית מגורים הוא מבנה קבע המשמש בשגרה למגורי אדם ומשפחתו. הבית עשוי קירות וגג ולו לפחות פתח כניסה אחד, לרוב דלת. בתוך כל בית ישנם חדרים, כלומר חללים או מרחבים,...
יישובים בישראל
נהוג למיין את היישובים ליישובים עירוניים וליישובים כפריים. לכל אחד מסוגי היישובים האלה מאפיינים משלו.
יום המשפחה
יום המשפחה, לשעבר יום האם, נועד לציין את המשפחתיות והאימהוּת ומקומן בחברה. בישראל הוא מצוין בל' בשבט, יום מותה של הנרייטה סאלד.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.