דלג אל

רבייה מינית ממולקולות עד פילים

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
ביולוגיה
סוג הקורס:
מלווה למידה
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ז, ח, ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
8 שבועות | 3-2 שעות בשבוע
פותח ע"י:
האוניברסיטה העברית

תיאור הקורס

רבייה מינית ממולקולות עד פילים
מרצה: ד"ר מיכל רמות, פרופ' מיכאל ברנדייס ודודי איבן

רוב בעלי החיים והצמחים מתרבים באמצעות סקס. צורת רבייה זו מבוססת על איחוי שני תאים שמקורם לרוב בשני הורים.
הקורס צולם באפריקה, באמריקה ובארץ, בטבע, במוזאונים, במעבדות ובמרפאות. הוא יספק כלים, ידע ודוגמאות להבין ולהעריך את המורכבות ואת המסתורין שברבייה המינית.
הקורס אינו דורש ידע מוקדם ומתאים לתלמידי תיכון, לסטודנטים, למורים ולקהל הרחב. נתחיל בהכרת המגוון ביולוגי, נבין את חוקי התורשה והאבולוציה, נלמד על המיוזה, על מחזור הפריון ועל יצירת תאי מין ונכיר מגוון דרכים לקביעת זוויג.
נקבות וזכרים מעוניינים למקסם את הצלחתם זה על חשבון זה, אך כדי להתרבות עליהם לשתף פעולה. ניגוד עניינים זה, כמו גם התחרות בין זכרים ובין נקבות, הוא הבסיס לעלילה מרתקת שאותה נספר באמצעות דגמי רבייה והתנהגות בבעלי חיים – אלמוגים, חלזונות, חרקים, דגים, ציפורים יונקים ועוד.
נופתע ממנעד ההתנהגויות –מאלטרואיזם ועד למלחמה.

אולי תתעניינו גם ב...

מבוא לאנרגייה מתחדשת
אילו נזקים נגרמים לסביבה משימוש בדלקים מאובנים? כיצד אפשר להפיק אנרגייה חלופית? הקורס יציג את המחקר המדעי בתחום ואת הטכנולוגיות המתקדמות להפקת אנרגייה ממקורו...
זכויות אדם – תאוריה ופילוסופיה
במרכז הקורס עומד חקר התפתחות ההבנה המקובלת של זכויות האדם האוניברסליות.
ג'אווה - תכנות בסיסי
קורס זה ייתן לכם בסיס בתחביר ג'אווה, צעד ראשון לקראת היותכם מפתחי ג'אווה מצליחים. תלמדו כיצד מחשבים מקבלים החלטות וכיצד שפת ג'אווה עוקבת אחר מידע דרך משתנים ...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.