דלג אל

כזה ראה וחדש: חגי ישראל במבט פדגוגי חדשני ובגישה רב תרבותית

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
חינוך, תרבות יהודית ישראלית
סוג הקורס:
מלווה למידה
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
13 שבועות | 3 שעות שבועיות
פותח ע"י:
המכללה האקדמית אחוה

תיאור הקורס

כזה ראה וחדש: חגי ישראל במבט פדגוגי חדשני ובגישה רב תרבותית
מרצה: פרופ' נעמה צבר בן יהושע וחנה אבוחצירא

הקורס מבקש לתת מענה לצורך קיים של אוכלוסיית מורים המבקשת להרחיב אופקיה בנושאים הקשורים לחגי ישראל ולמועדיו ולתרגם את הידע באמצעות שימוש בפרקטיקות מובילות וחדשניות בתחום הפדגוגיה המשמעותית.
המציאות ההטרוגנית המאפיינת את כיתות הלימוד במערכת החינוך הישראלית, ובחברה הישראלית בכלל, מחייבת התייחסות חדשה – ואחרת מזו הנהוגה עד כה במסגרת הוראת חגי ישראל ומועדיו – הפורצת את הדפוסים המסורתיים של שימוש אחיד בידע בתחום זה.
ברובד האחד, הקורס ישלב התייחסות אקטואלית להיבטים רעיוניים בחגי ישראל; ברובד השני, הקורס יציע שימוש במתודות ובאמצעי הוראה מגוונים הנשענים על עקרונות פדגוגיים חדשניים שיש בהם כדי לכונן חוויית לימוד משמעותית במסגרת הוראת החג והמועד בכיתה.

אולי תתעניינו גם ב...

להבין צמחים – חלק ב: יסודות ביולוגיים של הצמח
למדו על הביולוגיה הבסיסית של הצמח: על מבנה התא הצמחי, מבנה הצמח בכללו, פוטוסינתזה והנדסה גנטית בצמחים.
תוכן מקוון
הבנת ההבדל בין כתיבה לדפוס לכתיבה לאינטרנט מתחילה בלמידה כיצד קוראים מתנהגים באינטרנט. קורס זה שופך אור על התאמת צורכי הקוראים באינטרנט באמצעות עיצוב אתרים, ...
אבולוציה של האדם
בני אדם הם היצורים היחידים שנוצרו באבולוציה ומסוגלים להבין אבולוציה, וזה בהחלט מרשים. בקורס תוכלו לחקור כיצד אבולוציה עובדת וכיצד מתחוללים שינויים. גלו מדוע,...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.