דלג אל

כלכלת צמיחה וצדק חלוקתי – חלק II: מקסום רווחה חברתית

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
סוציולוגיה
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
Coursera
משך הקורס:
10 שבועות
פותח ע"י:
מוק תאורטי ללא חלק יישומי ולכן מומלץ למורים ולמורות לייצר פרוייקט/התנסות/תוצר. לפרטים נוספים

תיאור הקורס

כלכלת צמיחה וצדק חלוקתי – חלק II: מקסום רווחה חברתית
מרצה: פרופ' יורם מרגליות

קורס זה עוסק בשאלות הגדולות בכלכלות ובחברות של המאה ה-21 כגון צדק חלוקתי, אי שוויון בהכנסה או בעושר ומתאם עם צמיחה כלכלית. זהו חלק שני של הקורס והוא יעסוק בשאלות ובנושאים האלה:
(1) עודף המיסים
(2) שכיחות המס: מי נושא בנטל הכלכלי של המס?
(3) פרוגרסיביות: הגדרה ודרכים להשיג
(4) הכנסה נמוכה, יכולת נמוכה ומהו מודל מס הכנסה אופטימלי
(5) תכנון מערכת המס והמעבר למקסום רווחה חברתית

אולי תתעניינו גם ב...

חקר הסרטן
קורס פתוח זה מיועד לאנשים המעוניינים לפתח הבנה של מחלת הסרטן, כיצד מונעים אותה, מאבחנים אותה ומטפלים בה. הקורס סוקר את הביולוגיה המולקולרית של סרטן ואת סימני...
גנטיקה
נלמד על עקרונות היסוד של תורשה, ביטוי גנים, מוטציה וּוריאציה, פיתוח תכונות ביולוגיות פשוטות ומורכבות, מוצא האדם ואבולוציה ורכישת מידע גנטי אישי.
פלטפורמת הארדואינו ושפת C
אַרְדוּאִינוֹ היא לוח פיתוח ופלטפורמת חומרה בקוד פתוח לבניית התקנים דיגיטליים וחפצים אינטראקטיביים היכולים לחוש את העולם הפיזי סביבם ולשלוט בו. בקורס זה נלמד...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.