דלג אל

רווחה, הון עצמי וזכויות אדם

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
אזרחות
סוג הקורס:
MOOC
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
אנגלית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
Coursera
משך הקורס:
6-8 שבועות
פותח ע"י:
מוק תאורטי ללא חלק יישומי ולכן מומלץ למורים ולמורות לייצר פרוייקט/התנסות/תוצר. לפרטים נוספים

תיאור הקורס

רווחה, הון עצמי וזכויות אדם
מרצה: מרתה מריה רוחס מרטינז, דיאגו איוון לוקימי קוסטה, אלוינה ורגס טרגילו ומרתה קרולינה איברה

כיום מקובל מאוד לשמוע דיונים על זכויות אדם, על הון ועל רווחת האוכלוסייה. מושגים אלו נשמעים רבות בשיחות של יום-יום ומצויים במסמכים רבים של מדיניות ציבורית, תוכניות ממשלה ומיזמים של ארגונים שונים. עם זאת הניסיון שלנו בהוראה ובמחקר, בהתערבות ובהערכה אפשר לנו לקבוע כי רק לעיתים רחוקות רעיונות כגון אלו באים לידי ביטוי במעשים המשנים דרך ההתייחסות של בני אדם זה לזה.

הקורס יוכל להבהיר מושגים הקשורים לנושאים האלה באופן פשוט ומעשי. הקורס תוכנן לסייע ללומדים אותו לראות עצמם סוכנים חברתיים המסוגלים לבחון בחינה ביקורתית את הסביבה שלהם ולזהות מקרים והזדמנויות שבהם התנאים או הסביבה יוצרים מכשול לרווחתם של החיים סביבם. הלומדים בקורס יוכלו גם לשקול את עמדותיהם בסוגיות אלו ולנסות את מסגרת ההתייחסות שאנו מציעים לניתוח מצבים. הקורס מקדם פיתוח מיומנויות לשימוש בחיי היום-יום.

אולי תתעניינו גם ב...

עיצוב והכנה של אינפוגרפיקות (קורס מבוסס פרויקט)
בקורס יישומי זה תלמדו ליצור אינפוגרפיקות מסוגים שונים כגון מפות, תרשימים ותרשימי זרימה.
נפילתה ותקומתה של ירושלים
חורבן הבית הראשון בירושלים וגלות בבל היו אסון נורא שפקד את העם היהודי. מה באמת קרה באותה תקופה חשוכה והרת גורל וכיצד מתוך האפר עלו הזדמנויות חדשות?
כלכלת צמיחה וצדק חלוקתי – חלק II: מקסום רווחה חברתית
קורס זה עוסק בשאלות הגדולות בכלכלות ובחברות של המאה ה-21 כגון צדק חלוקתי, אי שוויון בהכנסה או בעושר ומתאם עם צמיחה כלכלית.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.