דלג אל

האם אנחנו עם סגולה?

לקטלוג הקורסים
תחום דעת:
חינוך, תרבות יהודית ישראלית
סוג הקורס:
מלווה למידה
מוכר לבגרות:
לא
שפה:
עברית
שכבות גיל:
ט, י, יא, יב
פלטפורמה:
קמפוס IL
משך הקורס:
2-1.5 שעות לימוד
פותח ע"י:
מכללת סמינר הקיבוצים

תיאור הקורס

האם אנחנו עם סגולה?
מרצה: ד"ר מורן גאם-הכהן

האם אנחנו באמת "עם סגולה" כמו שסיפרו לנו?
הקורס מבוסס על הרצאתו המרתקת של ד"ר אבנר דינור שעוסקת בשאלות: מאין הגיע הכינוי הלאומי הראשון של העם היהודי? אילו שינויים עבר המושג לאורך הדורות ומדוע? ובעיקר – איך משפיע כינוי שניתן לפני יותר מאלפיים שנה על חיינו כאן, בישראל של המאה ה-21. הקורס נוצר על ידי ד"ר מורן גאם-הכהן ומשתתפים בו מרצים מובילים בתחומי המקרא, היהדות ומדעי הרוח.
קורס זה הוא טעימה מהקורס המלא 'מאדם לעם' של מכללת סמינר הקיבוצים. הקורס עוסק במשמעויות הנרטיב המקראי, הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו על אודות הפיכתנו לעם.
גם הקורס המלא 'מאדם לעם' זמין ללמידה חופשית באתר "קמפוס". חשוב להדגיש כי בקורס המלא, לצד הרצאות הווידאו, ישנם ערוצי למידה חשובים נוספים ובהם הבלוג האישי שנועד למהלך רפלקסיבי של הלומדים, פורומים שבהם הלומדים מתדיינים ביניהם לגבי הסוגיות השונות, מאמרים מרתקים שנועדו לעיון נוסף ולהעמקה בתכנים ומבדקים לבחינה אישית של הלומדים, להפנמת התכנים.
בהצלחה רבה!
צוות הקורס

אולי תתעניינו גם ב...

מדעי המחשב - פיתוח אפליקציות
תלמדו להשתמש בכלִי הפיתוח הפתוח אפ אינוונטור לתכנות מכשירי אנדרואיד. תלמדו כיצד לעצב ולבנות אפליקציות לנייד – יישומונים המודעים למיקומם, משגרים ומקבלים הודעו...
בשמי הלילה: קבוצת כוכבי אוריון
בקורס נוכל לבחון את אחד הכוכבים המפורסמים ביותר, אוריון. נתחיל מהערפילית שבה נוצרים כוכבים וכוכבים חדשים ונסתכל על שבעת הכוכבים הבהירים ביותר המרכיבים את אור...
מבוא ל-Unity למתחילים
הקורס עוסק בפלטפורמה ליצירת משחקים ושמה Unity.
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.