דלג אל

אדם, סביבה, קהילה: גבעת קוזלובסקי

למאגר חומרי ההוראה

מאפיינים

נושאים ותחומי דעת:
אקולוגיה וחינוך סביבתי, פעילות חוץ בית ספרית וטיולים
פדגוגיות יעודיות:
מעגלי שייכות, למידה בדרך החקר, למידה עצמאית
מסגרות חינוכיות:
מרכזי מחוננים
שלבי חינוך:
יסודי, חטיבת ביניים
סוגי התוכן:
סרטון
פותח ע"י:
מאיה גבעון כהן, נגה רוזנפרב, כראם נוריאל
שפה:
עברית

כיצד מטפחים קשר בין בית הספר לקהילה ולטבע? תלמידי מרכז מחוננים חוקרים טבע והיסטוריה בגבעת קוזלובסקי

קורס "אדם, טבע, סביבה" פוּתח במרכז המחוננים סחל"ב בגבעתיים במטרה לחבר את התלמידים לטבע הקהילתי. תלמידים המתגוררים בסביבה עירונית ממעטים לצאת לטבע ואינם מכירים גם פינות טבע הסמוכות למקום מגוריהם. מורי המרכז החליטו לאמץ אתר שיזמן חקירה וגילוי אחריות סביבתית וקהילתית.
תלמידי הקורס בחרו בגבעת קוזלובסקי, אחת משתי הגבעות שעליהן נבנתה גבעתיים בעת שהוכרזה עיר. בגבעה היה יישוב עתיק כבר בתקופה הכלקוליתית, מה שאִפשר למקצת מהתלמידים להתעמק בארכֵאולוגיה ובהיסטוריה, קצתם למדו על החי והצומח בגבעה.
קורס זה הוא דוגמה לפעילות של חקר מבוסס מקום. התלמידים שואלים שאלות על מה שנגלה לעיניהם, מחפשים תשובות, מקיימים תצפיות ומכנסים את ממצאיהם לתוצר קבוצתי.
הסרטון הופק במסגרת כנס ארצי של האגף למחוננים ולמצטיינים בעבור מאגר הידע מחוננט.

אולי תתעניינו גם ב...

שאלות פשוטות מקדמות חשיבה
במהלך השיעורים מומלץ לשלב שאלות פשוטות מאד, שמוסיפות המון. הן אינן דורשות הכנה, אך נותנות מענה מצוין לתלמידים המחוננים והמצטיינים ולכלל התלמידים גם כן.
אמץ עץ
תהליך למידה בדגש על חינוך סביבתי הנותן מענה דיפרנציאלי לתלמידים בכיתה הטרוגנית בעלי יכולות גבוהות
מכתב למורים חדשים לתלמידים מחוננים
מאמר כתוב בצורת מכתב הממוען למורה חדש למחוננים
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.