דלג אל

הצהרת נגישות

יום ירושלים

יום ירושלים

ירושלים מופיעה בשירים וסיפורים רבים ויש ללמד יצירות הקשורות אליה לאורך כל שנת הלימודים בכלל ולקראת "יום ירושלים" בפרט. ב"שירת המאה ה-20 מחצית שנייה" יש יחידת לימוד בנושא "לחיות בארץ ישראל" כששני שירים מתוכה מתייחסים ישירות לירושלים. "מלכת היופי של ירושלים" - רחל חלפי ו"תיירים" של יהודה עמיחי. ניתן לבנות יחידת לימוד תמטית בנושא ירושלים.

שיוך לכיתות ונושאים מרכזיים בתוכנית הלימודים

כיתה
נושא מרכזי
{{m.label}}{{$last ? '' : ', '}}

חובה או רשות

רשות.

אחלה שיעור
הכנתם לכיתה שיעור
מקורי ומעניין?
אל תשמרו אותו לעצמכם.
שתפו אותנו!
המרחב הפדגוגי

 נא למלא שדה זה

אולי תתעניינו גם ב...

הסיפור הקצר - סיפורים מתורגמים
סיפורים מתורגמים – מומלץ ללמד שלושה סיפורים מתורגמים. (אחד מהם אפשר ללמד במסגרת 30%.)
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
השואה ותודעתה הפכו לחלק בלתי נפרד מן הזהות היהודית והישראלית ומן הזהות האנושית. לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה אפשר ללמד יצירות ספרותיות בנושא בכל סוגי הז'א...
גרשון (גֵּרְשֹׁם) שוֹפמן
גרשון (גֵּרְשֹׁם) שוֹפמן נולד בט״ז באדר תר״מ, 28 בפברואר 1880, בעיר אורשה שברוסיה, כיום בלארוס. הוא היה סופר עברי בן דור התחייה שנודע בהיותו אומן הסיפור הקצר...
הרעיון שלכם כאן!
אם גם לכם יש מערך שעור רב כשרון או רעיון מקורי, מעניין, שמצית את הדמיון, מעורר את החושים ומפיח חיים בשיעורים- שלחו לנו אותו!

פורטל זה נבנה עבור מורים ונועד לשימוש צרכי חינוך בלבד. העמוד מכיל קישורים לאתרים חיצוניים שאינם אתרי משרד החינוך. תוכן אתרים אלה וכל המוצג בהם (לרבות פרסומות) הינו באחריות בעלי האתרים בלבד. אם נתקלתם בבעיה כלשהי או שיש לכם הצעות או הערות בנוגע לתוכן, באפשרותכם לפנות אלינו בקישור זה.